2021 LGS saat kaçta başlayacak? LGS sınavı kaç dakika sürecek? Öğrenciler en geç saat 9.00’da…

Ortaokullardan liseye geçiş sınavı olarak bilinen LGS bugün gerçekleştirilecek. Öğrencisini okula götürmek için yollara düşen binlerce aile LGS sınavının tam olarak başlayacağı saati öğrenmek için araştırma yapıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile sınava giden öğrenci ve veliler sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. Sınava geç kalmamak ve saatinde yetişebilmek için öğrencilerin belirtilen saatten önce sınav salonunda hazır bulunması gerekiyor. Pandemi koşulları nedeniyle aileler okul bahçelerinde öğrencileri bekleyemeyecek. Peki LGS saat kaçta başlayacak? LGS sınavı kaç saat sürecek? İşte MEB tarafından yayınlanan kılavuza göre öğrencilerin okulda olması gereken saat…

LGS Sınavı Saat Kaçta Başlayacak?

Liselere Geçiş Sınavı kapsamında düzenlenecek LGS sınavı 6 Haziran tarihinde yapılacak. İlk oturum olarak bilinen sözel bölümün sınavı saat 09.30’da sayısal oturum olarak bilinen sınav ise 11.30’da başlayacak.  Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00’da sınava girecekleri binada hazır bulunmalıdır.

LGS Sınavı Kaç Dakika Sürecek?

Sözel alandan oluşan ve 50 soru yöneltilecek birinci oturum 75 dakika sürecek. 09.30’da başlayan LGS birinci oturumu 10.45’de sona erecek. Ardından ikinci oturum olarak bilinen sayısal oturum saat 11.30’da başlayacak. Öğrenciler 40 sorudan oluşan ikinci oturumda 80 dakika sınavda kalacak. Liselere Geçiş sınavı saat 12.50’de sona erecek.

Öğrenciler Sınav Başladıktan Sonra Sınava Girebilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı, sınava geç kalan veya yetişemeyen öğrenciler için sınavın başlamasından itibaren 15 dakika kadar sınava öğrenci kabul edilmesi kararını aldı. Sınavın başlangıç  saati olan 09.30’dan 15 dakika dolana kadar sınav salonlarına öğrenci alınabilecek. (09.45) Ancak ilk 15 dakikalık süre zarfının ardından hiçbir şekilde salona öğrenci kabul edilmeyecek.

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al