DİYARBAKIR’DA YETİŞEN FUTBOLCULAR, YURT DIŞI KAMPLARINA GÖTÜRÜLECEK

İTALYA’nın köklü futbol kulüplerinden Serie A ekibinden Inter’in, sporcular yetiştirmek için kurduğu Inter Akademi Türkiye‘nin ikincisi, Diyarbakır‘da açıldı. Yabancı antrenörlerin de gözlem yapacağı akademide, başarılı olan sporcular yurt dışı kamplarına götürülecek.

Türkiye’de merkezi Mersin’de bulunan Inter Akademi Türkiye’nin ikincisi, Diyarbakır’da açıldı. Inter Akademi Koordinatörü Hüseyin Kılavuz ve beraberindeki heyet, merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Seyrantepe TOKİ yerleşkesinde kayıt, ön izleme ve seçmeleri takip etti.

6-16 yaş arası çocukların eğitim göreceği akademide, yabancı antrenörler, doktor, diyetisyen ve dil eğitim hocaları da bulunuyor. Burada seçmeleri geçtikten sonra, akademide başarı elde eden genç sporcular, hem yurt içi, hem de yurt dışında kamplara dahil edilecek. Yaz boyunca sürecek olan akademide, başarılı sporcuların aynı zamanda İtalya’nın köklü futbol kulüplerinde olan Inter’e, seçmelere götürülecek.

‘ÖNCE İYİ İNSAN, SONRA SPORCU YETİŞTİRİYORUZ’

Inter Akademi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kılavuz, Mersin’den sonra ilk açılan futbol okulunun, Diyarbakır’da olduğunu söyledi. Kılavuz, 15 ilde açılacak. Ama önce Diyarbakır oldu. ‘Önce iyi insan, sonra sporcu yetiştiriyoruz’ sloganımız var. Bu slogana uygun olarak buraya geldik. Yaz kamplarının hazırlıklarını yapmaya geldik. İtalya’dan yabancı hocalarımız gelecek. Onlar gelmeden, Diyarbakır’ı izlemeye geldim. Burada tesisleşme yapılacak yerleri gezdik. Amacımız, İtalya Inter Kulübü’nde sporcuların aldığı futbol eğitimini Türkiye’de yaptırmak. Çocuğun İtalya’da olmasına gerek yok. Antrenmanların hepsi burada olacak dedi.

‘TÜRKİYE’NİN EN GENÇ NÜFUSUNUN YÜZDE 40’I DİYARBAKIR’DA’

Sporcular ise, önce A Milli Futbol Takımı’nda forma giymek, daha sonra başarı elde etmek için bu akademiye katıldıklarını söyledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al