KENDİ KÜLTÜRLERİNİN YEMEKLERİNİ YAŞATIYORLAR

DÜZCE’de bir araya gelen kadınlar kültürlerini yansıtan yemekleri yapıyor. Hep birlikte yemek yiyen kadınlar, sohbet ederek zaman geçiriyor.

Düzce’de Kafkas, Roman, Muhacir, Gürcü, Kürt, Laz, Boşnak, Manav gibi etnik kökene sahip olan kadınlar zaman zaman bir araya gelerek Çerkez tavuğu, mamursa, şekerli mısır ekmeği, nişasta helvası, haluj gibi yöresel yemekleri yaparak sohbet ediyor. Kadınlar hem kendi kültürlerinde ki yemek tariflerini unutmuyor hem de bir sonra ki nesillere aktarma şansı buluyor.

Düzce Kent Konseyi Üst Kurul üyesi Ulviye Dikmen, Biz 20 yıldır bu kültürlerin peşinden koşturuyoruz. Düzce’nin kızları muhteşem. Düzce’nin yaşlı geçmişini gençleştirerek bizlere sundular. Burada yapılan yemeklerin hepsi antik. Çok geçmişleri olan öyküleri olan yemekler. dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al