MANAVGAT’TA DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ

DÜNYA Çevre Günü dolayısıyla Side Limanı’nda su altı temizliği gerçekleştirildi. Antalya İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma (SAK) dalgıçları ile Manavgatlı serbest dalgıçların katıldığı çalışmada, denizden cam ve pet şişeden oto lastiğine kadar çeşitli atık maddeler çıkarıldı.

Dünya Çevre Günü’nde Antalya İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma (SAK) Timi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Selimiye Karakol Komutanlığı, Side Gönüllüleri Derneği ve Manavgat Belediyesi Zabıta ve Temizlik Müdürlüğü iş birliğinde Side Limanı su altı temizliği gerçekleştirildi. SAK timinden 8, serbest dalgıçlardan da 8 olmak üzere toplam 16 dalgıcın katıldığı su altı temizliği çalışmasında denizden cam ve plastik şişeler, plastik torbalar, balıkçı malzemeleri, demir sürgü kapı parçası ve oto lastiği gibi çeşitli atık maddeler çıkarıldı.

Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliğin düzenlendiğini belirten Side Gönüllüleri Derneği üyesi Gülseren Gürbüz, Buradaki asıl amacımız toplumun her ferdinde yeşil doğa ve temiz çevre bilincinin gelişmesine bir katkı sağlamak dedi.

‘KİMSENİN BAŞINA GÖREVLİ DİKEMEYİZ’

İnsanların eliyle doğaya verilen zararı engellemek için kimsenin başına güvenlik görevlisinin konulamayacağını ifade eden Gürbüz, Ekolojik sisteme verdiğimiz zararların etkilerinin yaşandığı bir yüzyıldayız. Bizim insan eliyle verdiğimiz zararları kurumların eliyle temizlemek çok zor. Her ferdin başına bir kamu kurum görevlisi dikilemez. Bizim toplum olarak bilinçlenmemiz gerekiyor. Bugün yurdumuzun birçok yerinde hatta tüm dünyada bu tür etkinlikler düzenleniyor. Bizce sürekli bu tür etkinlikler düzenlenmeli diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al