THY’den 15 ayın rekoru: Güzel günlere daha güçlü uçuyoruz

2021 yılının ilk 5 ayında Avrupa hava sahasının en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları (THY), önceki gün gerçekleştirdiği 863 uçuş ile pandemi sürecini de kapsayacak şekilde son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısına ulaştığı öğrenildi.

İlker Aycı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Aynı anda bulutların üzerinde olan THY uçaklarının sayısı arttıkça biz mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bayrağımızı taşırken kurduğumuz hayallerimiz pandemi nedeniyle türbülansa girse de sonuçlar gösteriyor ki Türk Hava Yolları güzel günlere güçlü şekilde dönüyor” dedi.

TURKISH CARGO’NUN YILDIZI PARLIYOR

Açıklamada “2020’de Turkish Cargo pazar payını yüzde 4.7’ye çıkardı, hava kargo taşıyıcıları arasındaki sıralaması ise 8’den 6’ya yükseldi” denildi. 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.6 olan pazar payını 4,8’e yükselten Turkish Cargo’nun sektör ortalamasının yüzde 63,4 olduğu kargo doluluk oranında yüzde 82.2’lik güçlü bir rakama ulaştığı bildirildi. THY’nin 18 adet yolcu uçağını da kargo taşımalarında kullandığı belirtildi.

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al