Korona virüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlıkçıların adı Gaziosmanpaşa’da yaşayacak

Korona virüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlıkçıların adı Gaziosmanpaşa‘da yaşayacak

Hayatını kaybeden sağlıkçılar için Gaziosmanpaşa’da bin adet fidan dikildi

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Aşı artık bu virüsten tek kurtuluştur”

İSTANBUL – Korona virüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanları Gaziosmanpaşa’da anıldı. Sağlık çalışanları için üzerlerinde isimleri yazılı bin adet fidan Millet Bahçesine dikildi. Anma töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İsimlerini fidanlarla yaşatalım istedik, aşı artık bu virüsten tek kurtuluştur” derken dikim yapılan alan havadan görüntülendi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, yeni tip korona virüsle mücadele ederken görevleri başında hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarını unutmadı. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına Gaziosmanpaşa Millet Bahçesinde hatıra ormanı oluşturuldu. Hatıra ormanına hayatını kaybeden sağlık çalışanları adına birer adet fidan dikildi. Fidan dikim törenine Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İlçe Sağlık Müdürü Ferah Cankıran, ilçedeki hastanelerin başhekimleri, başhekim yardımcıları, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı. Alan ise havadan görüntülendi.

“Sağlık çalışanlarının isimlerini fidanlarla yaşatalım istedik”

“Aşı artık bu virüsten tek kurtuluştur”

Korona virüsle mücadelede aşının önemini anlatan Usta, “Aşı artık bu virüsten tek kurtuluştur. Bu konuda el birliği, güç birliği, imkan birliği yapmak zorundayız. Türkiye bu konudaki duyarlılığını adeta seferberlik ilan etmiş şekilde sürdürüyor. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, belki de dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bir sorumlulukla her türlü bilgiyi şeffaf bir şekilde paylaşırken hükümetimizin maddi imkanlarını seferber ediyor. Emeği geçenlere bir kere daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Aşılanmayı herkese önerelim”

Fidan dikim törenine katılan Gaziosmanpaşa İlçe Sağlık Müdürü Ferah Cankıran da aşının önemine değinerek, “Bizler sağlıkçı olarak 7/24 görevimizin başındayız. Her daim yanınızdayız. Lütfen bizlere desteğinizi eksik etmeyiniz. Şu an sorunumuz aşılanmadır. Aşılanmayı herkese önerelim, aşılanalım ve aşıların da yaptırılmasını sağlayalım. Duyarlılığından dolayı Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yunus Emre Şeker

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al