Okullar ne zaman kapanacak? 2021 MEB takvimi belli oldu! Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim…

2020-2021 eğitim öğretim yılının yarısından fazlasını uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler için İlkokul, ortaokul ve liselerde ders zili çaldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önce yaptığı açıklamada okulların 2 Temmuz tarihine kadar açık olacağı bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştı. Yaz tatili öncesi yasakların kaldırılması ve havaların ısınmasıyla aileler ve öğrenciler okulların kapanacağı tarihi araştırmaya başladı. Bakanlık tarafından daha önce bu eğitim yılının sonu olarak belirlenen 18 Haziran’da öğrenciler karnelerine kavuşacak.  Yüz yüze eğitime başlayan ortaokul ve lise öğrencileri haftada 2 gün okula giderken 3 gün uzaktan eğitime devam edecek. Peki okullar ne zaman kapanacak? İşte ortaokul ve liselerin kapanacağı tarih!

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

1 Haziran tarihinde İlkokul 1,2,3 ve 4. sınıflar, bugün ise ortaokul 5,6,7,8 ile lise 9,10,11. sınıflar yüz yüze eğitime yarı zamanlı olarak başladı. İlkokul öğrencileri ve  okul bünyelerinde faaliyet gösteren anasınıfları haftada 2 gün, diğer okul öncesi eğitim kurumları ise tam zamanlı yüz yüze eğitime devam ediyor.

7 Haziran Pazartesi günü yani bugünden itibaren Ortaokul ve lise öğrencileri haftada 2 gün yüz yüze eğitime başladı. Köy ve seyrek nüfuslu yerlerde ise haftanın 5 günü yüz yüze eğitim veriliyor. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 18 Haziran’da sona erecek. Okullar bu tarihte kapanacak. Dileyen öğrenciler 2 Temmuz’a kadar okullarda yapılacak telafi eğitimlerine katılabilecek.

Karneler Dijital Olarak Dağıtılacak!

2020-2021 eğitim yılının sona erdiği 18 Haziran tarihinde İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görüntüleyecek. İsteyen veli ve öğrenciler karneleri basılı olarak okul yönetimlerinden teslim alabilecek. Öğrencilerin başarı durumlarına göre alacakları Takdir ve Teşekkür belgeleri de e-Okul üzerinden görüntülenecek. Yıl sonu notları 70-84.99 arasında olan öğrenciler Teşekkür, 85 yukarısı olan öğrenciler Takdir Belgesi alacak.

MEB 81 İle Yazı Gönderdi! Sınıf Geçme İşlemleri Görüşülmeyecek!

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında önemli bir karar imza attı. İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda bu sene ile sınırlı olmak üzere mevzuat gereği yapılması gereken şube öğretmenler kurulu toplantılarında öğrencilerin sınıf geçme iş ve işlemleri görüşülmeyecek. e-Okul Bilgi Yönetimi Sistemine işlenen devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacak.

Yeni Eğitim Yılı Eylül’de Başlayacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında önümüzdeki yılın eğitim gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Aşının avantajıyla önümüzdeki aylarda bir rahatlama gelebileceğini ifade eden Ziya Selçuk yaza ve kışa göre planlama yaptıklarını vurgulayarak “ mümkünse 1 Eylül’de açacağız. Ama bu koşulları tam olarak kestiremediğimiz için hesabımızı yaza göre de kışa göre de yapıyoruz. Biz eylülün ilk haftası açmak istiyoruz, buna göre hazırlığımız var. Pazartesinden başlayacağı için 30 Ağustos’a denk geliyor ancak resmi tatil olduğu için onu ayarlarız.” ifadelerini kullandı.

Telafi Eğitimi Zorunlu Olmayacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ortaya çıkardığı eksiklikleri gidermek için harekete geçti. 2 Temmuz’a kadar okullarda telafi eğitimi verilecek. Öğrencilerin bu eğitimlere katılıp katılmaması yüz yüze eğitimde olduğu gibi tercihe bırakıldı. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı planlama doğrultusunda çocuklar, öğretmenler ve veliler için etkinlikler düzenlenecek. Okul Öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve özel çocuklar için etkinlik listesi paylaşıldı. Sizde öğrenciler için düzenlenen etkinlikleri görüntülemek için telafidebendevarim.meb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al