Yozgat için bayram namazı kaçta? 2021 Yozgat bayram namazı vakti (saati) Diyanet


Yozgat bayram namazı saati il genelinde camilere akın edecek binlerce kişi tarafından merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı her bayram olduğu gibi bu bayramdan önce de namaz saatlerini duyurdu.

YOZGAT BAYRAM NAMAZI KAÇTA? İŞTE YOZGAT KURBAN BAYRAMI NAMAZI VAKTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın paylaştığı verilere göre 20 Temmuz 2021 Salı Yozgat Kurban Bayramı namazı saat 06:03’te kılınacak.

TÜM İLLLERİN BAYRAM NAMAZI VAKTİ İÇİN TIKLAYINIZ…

BAYRAM NAMAZINA NASIL NİYET EDİLİR?

Niyet edilirken hangi bayram namazı kılınacaksa o zikredilir. Örnek olarak “Niyet ettim Allah’ım senin rızan için Kurban Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama” veya aynı şekilde “Niyet ettim Allah’ım senin rızan için Ramazan Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama” şeklinde niyet edilir.

Bayram namazı sonrası kurban kesimi ibadeti de başlayacak. Bu yıl vatandaşlar sosyal mesafe kuralına dikkat ederek kurban kesimlerini gerçekleştirecek. Kurban kesiminin tamamlanmasının ardından da dağıtımlar başlayacak.

BAYRAM NAMAZI KILINIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…

KURBAN ETİ NASIL DAĞITILIR?

Kurban eti yenecek ve dağıtılacak miktar konusunda kesin bir ölçü koymak zordur. Kurban etinin üç eşit parçaya bölünüp bir parçasının kurban sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kimseler tarafından tüketilmesi gerekiyor. İkinci parçanın eş, dost, akrabaya hediye edilmesi, üçüncü parçanın ise kurban kesemeyen yoksul kimselere dağıtılması gereklidir. 

 

 Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir