İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 125 milyon liralık kara kış desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2021 ve 2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca nakit desteği, gıda kolisi, sıcak yemek, giysi, çocuk bezi, mama, ev eşyası, soba, battaniye, yakacak, eğitim ve kırtasiye malzemesi başta olmak üzere 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacaklarını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 125 milyon liralık kara kış desteği

“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi:

“Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Salgınla derinleşen ekonomik krize, işsizlik ve yoksulluğa karşı ihtiyaç sahibi yurttaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz.

Öte yandan İzmir’in refahını artırıp tüm şehre adil bölüştürmek için canla başla çalışıyoruz.

İzmir’de her vatandaşımızın ekmeğini büyütmek ve bu sıkıntılı zamanlardan hep birlikte çıkmak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 125 milyon liralık kara kış desteği

25 MİLYON LİRALIK NAKİT DESTEĞİ YAPILACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 25 milyon lira nakit desteği, 30 milyon lira tutarında gıda, öğrencilere 20 milyon liralık eğitim ve kırtasiye malzemesi, 20 milyon liralık bez, mama, bot, mont, giysi ve ev eşyası desteği sağlanacağı belirtildi.

Ayrılan 30 milyon liralık kaynakla en az 1 milyon 350 bin kişilik sıcak yemek üretilip yurttaşlara ulaştırılacağı kaydedildi. Kış boyunca yakacak, soba ve battaniye desteğini sürdürecek Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta bin hanenin soba, beş bin hanenin ise yakacak ihtiyacını karşılayacaklarını açıkladı.

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al