Kılıçdaroğlu’ndan enflasyon tepkisi

TÜİK verilerine göre ekimde yıllık tüketici enflasyonu yüzde 19,89’a yükseldi. Eylülde enflasyon yüzde 19,58 idi. Ekimde zam şampiyonu bir önceki aya göre yüzde 48,26’lık fiyat artışıyla hırka oldu.

Rakamın açıklanmasıyla dolarda artış görüldü. Enflasyon Araştırma Grubu’nun (ENAGrup) hesapladığı enflasyon ise TÜİK’in açıkladığı rakamın çok üzerinde oldu. ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) ekimde aylık yüzde 6.90, yıllık yüzde 49,87 arttı.

BAZI ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile tepkisini dile getirdi. “Halk çarşı pazarda net görüyor” diyen ve gerçek enflasyonun yüzde 40’ın üzerinde olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Şahsım ve şürekası ülkeyi bitirmeye kararlı ama unuttukları bir şey var. Biz varız ve buradayız. Benim en önemli meselem halkımın sofrasıdır. Bazı önemli adımlar atacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al