İstanbul’da ilginç dolandırıcılık

İstanbul’da yaşlı ve yalnız kişileri telefonla arayarak kendini, ‘Ben senin oğlunum, torununum ya da yeğeninim’ diyerek tanıtmak suretiyle yeni bir dolandırıcılık yapıldığı ortaya çıktı.

Bunun son örneklerinden biri ise Kadıköy’de yaşayan 75 yaşındaki S.Z.D. isimli yaşlı kadının başına geldi.

‘YURTDIŞINDA YAŞAYAN YEĞENİNİM’  

Özbek uyruklu, 30 yaşındaki Gulam Kadir İ., yaşlı kadını telefonla arayarak kendini Hollanda’da yaşayan yeğeni olarak tanıtıp 2 farklı zamanda 7 bin euro ve 16 bin TL istedi.

İstenilen paraları bankadan çekerek yeğeni sandığı dolandırıcıya gönderen yaşlı kadın, şüphelenince durumu polise bildirdi.

Bununu üzerine çalışma başlatan polis, yaşlı kadınla birlikte dolandırıcının üçüncü kez aramasını bekledi.

Tahminin de yanılmayan polis, dolandırıcının üçüncü kez aramasını kayıt altına aldı.

‘ASLAN YEĞENİM’

Telefon görüşmesinde dolandırıcı yaşlı kadına, yine bankadan 25 bin TL para çekip kendisine vermesini, daha sonra da bu parayı geri ödeyeceğini söyledi.

Yaşlı kadın da ‘tamam oğlum, aslan yeğenim benim’ diyerek bozuntuya vermeden konuşmayı sürdürdü.

Daha sonra buluşma yerine giden dolandırıcı, polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Şüpheli Gulam Kadir İ., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yorum yapın

Rakı Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf numara sorgulama minecraft premium satın al instagram takipçi satın al ilahi sözleri youtube mp3 çevir apk indir film izle resim yükle Selçuk Sport Apk İndir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al