Mardin’de Eren Kış-20 Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından kış üstlenmesindeki teröristleri ‘ara-bul-yok et’ taktiğiyle etkisiz hale getirmek, başta eylem olmak üzere her türlü hazırlıklarını boşa çıkarmak ve bölgedeki huzur ve güven ortamını pekiştirmek amacıyla Mardin Ömeryan’da “Eren Kış-20 Şehit Jandarma Er Harun Kahya Operasyonu” başlatıldı. Operasyonda, Mardin İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde, Jandarma Komando, Jandarma Özel Hareket ve Güvenlik Korudu timlerinden oluşan 585 personel görev alıyor.

“20 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Ayrıca İçişleri Bakanlığından edinilen bilgilere göre, İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonları kapsamında 7 Kasım 2021’de başlatılan Eren Kış operasyonlarında, bugüne kadar toplam 20 terörist etkisiz hale getirildi. 348 sığınak, depo ve barınağın imha edildiği operasyonlarda, 101 silah, 172 adet el bombası, 56 mayın ve el yapımı paylayıcı, 518 tüp, bin 665 kilogram patlayıcı, 29 dürbün, 27 telsiz, 23 bin 746 mühimmat ile çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. (DHA)

Yorum yapın

Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir