Uyarısı yapılan yağışlar başladı… Günlerce sürecek!

Meteoroloji’nin uyardığı yağışlı hava dalgası dün gece saatlerinde yurda giriş yaptı. Kıyı kesimlerde yoğun sağanak yağmur görülürken iç kesimler için kar yağışı uyarısı yapıldı. İstanbul’da bugün yer yer karla karışık yağmur görülecek, deniz seviyesine yakın ilçelerde ise sağanak yağmur sürecek. Yağışların cuma günü etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Uyarısı yapılan yağışlar başladı... Günlerce sürecek!

BİRÇOK ŞEHİRDE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu (Kars, Ardahan, Iğdır ve Van dışında), Güneydoğu Anadolu ile Samsun, Amasya, Tokat, Bayburt ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Uyarısı yapılan yağışlar başladı... Günlerce sürecek!

Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz (Sinop dışında) ile Nevşehir, Niğde, Mersin, Adana ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Yorum yapın

Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir