Buffalo Shooting: Beyaz ikame teorisi kitle cinayetlerine nasıl ilham vermeye devam ediyor | Jason Stanley


Ön Cumartesi, 18 yaşındaki Peyton Gendron arabasını Buffalo, New York’ta siyah bir alana Tops süpermarket girişinin önüne park etti. metal zırh giymiş ve elinde makineli tüfekle arabadan inerken mağazanın önünde bir kadın çalışanı vurdu ve adam arabasının bagajına yiyecek paketliyor. Mağazaya girdikten sonra mağaza görevlisini öldürdü ve öldürme eğlencesinin sonunda 13 kişiyi vurarak on tanesini öldürdü.

Vurduğu insanlardan on biri siyah, ikisi beyazdı. Geride bırakılan bir manifesto olarak tamamen kasıtlıydı. manifestosunda listelenen ilk hedef, “Mümkün olduğunca çok siyahi öldür”.

Gendron titiz bir planlayıcıydı. Katliamını canlı yayınlıyor ve video yazmaya başlamasıyla başlıyor, planı manifestoda ortaya koyuyor..

Ancak sonraki saldırılara ilham verme ve rehberlik etme amaçlı bir manifesto, cinayetlere ilham veren ideolojinin de ana hatlarını veriyor. Gendron, beyaz ikame teorisinin klasik versiyonu tarafından motive edildi, elitlerin nasıl bir küresel kliğin beyaz popülasyonların sistematik olarak değiştirilmesi yoluyla beyaz ulusları yok etmeye çalıştığına bakın. Beyaz ikame teorisine göre, bu “küresel seçkinler” tarafından kullanılan stratejiler, sözde “beyaz olmayanların yüksek doğurganlığının kitlesel göçünü ve beyaz olmayan ırkların üyeleri ile beyazlar arasındaki melezleşmenin teşvik edilmesini içerir. Gendron, açıkça kendi modeli olarak kabul ettiği Brenton Tarrant da dahil olmak üzere, beyazların yerini alma teorisini canlandırdığımız son zamanlardaki toplu katiller dizisinden büyük ölçüde etkilenmişti. Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Tarrant 51 kişiyi öldürdü. beyaz ikame teorisi başlığında camide insanlar, aynı zamanda eylemlerinin canlı çevirisi.

Gendron’un Manifestosu, Tarrant gibi, beyaz nüfusun sözde düşük doğurganlık oranlarından ve onların yerine getirilen beyaz olmayan göçmenlerin yüksek doğurganlık oranlarından kaynaklanan “beyaz soykırımı” kınayarak başlar. Tarrant manifestosundan daha açık bir şekilde siyah karşıtı olan bu, kökleri Jim Crow’a ve linç etmeye dayanan derin bir Amerikan versiyonudur. Bu aynı zamanda daha güçlü bir şekilde anti-Semitik.

Gendron’un manifestosunun on sayfası, ırksal IQ boşluğunun genetik temeli konusundaki anlaşmazlık ve ayrıca (ironik olarak) daha yüksek acımasız suç oranları için genetik temel ile ilgilidir. Bu, Gendron’un raceIQ ve suçla ilgili çeşitli akademik tartışmaları yakından izlediği açıktır.

Gendron’un ideolojisine göre, Siyah insanlar beyazların yerini alacak ve medeniyetlerini yok edecek kadar akıllı değiller. Gendron’a göre Beyaz oyuncu değişikliğinin arkasındaki gerçek aktörler, Yahudilermanifestosunun sonraki 29 sayfasını kaplayan konu.

Gendron’un Yahudiler hakkındaki uzun bölümü, Yahudilerin Yahudi olmayanlara olan nefretini belgelemeye çalışıyor. Gendron’un Yahudilerin Hıristiyanlardan nefret ettiği tezini destekleyen Talmud’dan Alıntıların bir bölümünü ve akademi, medya ve endüstrinin (ilaç endüstrisi yönelimi) iddia edilen kontrolünü belgeleyen bir bölümü içerir. Gendron, Yahudileri çocuk istismarı ve pedofili ile ilişkilendiriyor. Bölüm, Siyah suçlarının çevresel nedenleriyle ilgili Yahudi saplantısı olduğu iddiasıyla dalga geçiyor. Gendron, NAACP ve Black Lives Matter dahil olmak üzere Siyah sosyal ve politik hareketlerin ve örgütlerin arkasındaki Yahudilerin olduğunu iddia ediyor.

Gendron ayrıca, Motion’ın transgender kapsayıcılığı için arkasındaki Yahudilerin, iddiaya göre “İskandinav tarzında Beyaz” için trans yaz kamplarına sponsor olduklarını iddia ediyor.

Bölüm, Yahudilerin insanlarla yarış arasında “mücadele” yaratmakla suçlanmasıyla sona ermektedir. Gendron’un manifestosunda verilen bir örnek, “Yahudiler, beyazların beyinlerini yıkamak için eleştirel ırk teorisi ve beyaz utanç/suçluluk gibi fikirleri kendilerinden ve halkından nefret etmeye yayarlar”.

Gendron’un Buffalo’daki toplu katliamını motive eden ideoloji, Beyaz Yer Değiştirme Teorisi, uzun ve kanlı bir 20. sırada yer alıyor. yüzyıl tarihi. 2011’den beri bu, Norveçli Anders Breivik’in öldürülmesi de dahil olmak üzere 160’tan fazla cinayet için açık bir motivasyon. 2011’de çoğu göçmen olan 77 kişiden Dylan tarafından Ayini 2015’te Güney Carolina’nın Charleston kentinde siyahların kiliseye gitmesi, 2018’de Tree of Sinagog cinayetleri ve Teksas, El Paso’da çoğu göçmen 23 kişinin öldürülmesi 2019 yılında.

kitlesel vahşet boşlukta meydana gelmez. Kilo verme filozofu olan Lynn Tyrrell’in uzun zaman önceki tarih sürecinin şu anki normalleşmesine dahil edilirler. sosyal yuvalama durumunda. Beyaz ikame teorisi baskın yapılanma anlatısı olmuştur. Nazi ideolojisinin Adolf Gitler, 1924’te yayınlanan “Mein Kampf” adlı beyaz medeniyete yönelik iddia edilen Yahudilerin tehdidi hakkında uzun bir manifestoda soykırım niyetini açıkladı. Hitler ayrıca kitlesel göçe ve bunun “beyaz medeniyete” oluşturduğu tehdide takıntılıydı.

Şu anda, beyaz ikame teorisi, belki de esas olarak Amerikan politikacıları tarafından, kitlesel olarak popülerleştirildi ve normalleştirildi. yorumcu Tucker Carlson. Cumhuriyetçi Amerika partisinin ana anlatısının merkezine hızla ilerliyor. Bu formda çıplak görünüyor. anti-Semitizm ile açık bir ilişkisi vardır. Tucker Carlson’ın ABD’de 25-54 yaş arası yetişkinler arasında en çok izlenen kablolu TV haber programı nedir’de düzenli olarak yasını tuttuğu Beyaz Amerikalıların toplu olarak değiştirilmesinin arkasındaki Yahudilerin olduğunu iddia ettiğini göremezsiniz.

Ancak Carlson’ın yaptığı, Christopher Rufo’nun Amerikan eğitiminin Alman Yahudi Marksist entelektüelleri (Frankfurt Okulu) tarafından yaratılan siyah bir ideolojiyle (CRT) bulaştığını söyleyen komplosunun bir yılını tekrarlamakla geçiyor. Ve bu, CRT versiyonu yeni bir komplo teorisi olmasına rağmen, Breivik’in manifestosunun ana teması olan “kültürel Marksizm” komplo teorisinin doğrudan torunudur.

Carlson’ın Amerikan Yahudilerinden isimleriyle bir hedef olarak bahsetmemesi, Amerikan Yahudileri için soğuk bir teselli olmalı. Tucker Carlson’ın programı izlediği Amerika’daki her doğru Yahudi karşıtı, 20. yüzyılın En Kötü Yahudi Karşıtı Komplo Teorisi hakkında düzenli olarak konuştuğunda onun Yahudileri kınadığını duyar.

Bazı Amerikan Yahudileri, kendilerini beyaz olarak tanımlayarak ve IQ ve suçla ilgili ırkçı hikayelere destek vererek Amerika’daki sağcı anti-Semitizmi azaltabileceklerini umuyorlar. korkunç bir hatadır. Amerikan Ku Klux Klan’ın 1920’lerdeki ideolojisi, Yahudileri beyaz medeniyeti devirmek için iddia edilen bir ırk savaşını kışkırtmak için komplonun merkezine koyan Nazi ideolojisiyle güçlü bir şekilde yankılandı. Tucker Carlson’ı ve onun gibi diğerlerini destekleyen Amerikalı Yahudiler, yani beyazların yerine geçme hikayesini tekrarlayan diğerleri, hem siyah karşıtı ırkçılığın hem de en saldırgan biçimiyle antisemitizmin destekçileridir.

Bu, 20. yüzyılın en bariz antisemitlerinin risalelerinde, onu Yahudilerin toplu katliamını haklı çıkarmak için kullanan beyaz ikame teorisinin gelişimini buluyoruz. Gendron’un manifestosu, siyah karşıtı ırkçılık ile Yahudi karşıtlığı arasındaki ayrılmaz tarihsel bağı bir kez daha gözler önüne seriyor. Beyaz ikame teorisinin herhangi bir destekçisi, Yahudi halkının açık düşmanıdır.

Amerika’da çok sayıda toplu katliam var. Ama Siyah Amerikalıların Buffalo Süpermarket’te topluca öldürülmesi, ülkemiz için bir uyandırma çağrısı işlevi görmelidir. Beyaz ikame teorisi, Amerikan ve Avrupa tarihinin en kötü yönlerine derinden kök salmıştır. Amerikan siyasi sağının, liberal demokrasiye karşı siyasi bir silah olarak yeniden ona başvurabilmek için bilinçli ve bilinçli olarak kolektif bilincimizden silmeye çalıştığı gerçeğine yönelik “Kritik Irk Teorisi”ne yönelik saldırılarıyla.

Gendron’un manifestosunun açıkça gösterdiği gibi, beyaz ikame teorisi sadece azınlıklara yönelik bir saldırı değildir. Faşistler tarafından Amerikan demokrasisinin kendisine karşı yöneltilmiş bir silahtır.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/buffalo-shooting-how-white-replacement-theory-continues-to-inspire-the-masses-murder-jason-stanley/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir