Mandaların toplu olarak vurulması – en sonHikaye: İntihar bombacıları üzerine Payton Gendron, Biden’ın ırkçı şiddetin ‘lekesini’ kınamasını izliyor


Bizonların toplu olarak vurulması: Polis manifestoyu araştırırken 10 ölü kaydedildi

14 Mayıs’ta New York’un Buffalo kentindeki süpermarkette tüfek ve vücut zırhı ile silahlı saldırganın ateş açmasının ardından on kişi öldü ve bir şüpheli gözaltına alındı. 2022’de.

Çekimler, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci şehri olan Jefferson Bulvarı’nın 1200 numaralı bloğundaki samimi Tops Market’te gerçekleşti.

Erie İlçesi Şerif John Garcia, “Tamamen kötüydü” dedi. Cumartesi günü basın toplantısında. “Topluluğumuzun dışından birinden gelen ırkçı saikli nefret suçuydu”.

New York, Broome County’den 18 yaşındaki Peyton Gendron, vurulma mahallinden yaklaşık 200 mil uzakta, Cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı ve birinci dereceden cinayetle suçlandı ve suçsuz olduğunu iddia etti. O, kolluk kuvvetlerine göre, cezaevindeyken “intiharlar izleniyor” ve diğer mahkumlardan ayrı.

Toplamda on üç kişi vuruldu. Kurbanlar arasında 11 siyah vardı.

Tetikçi katliamı canlı yayınlıyordu ve iddiaya göre internette ırkçı ve beyaz milliyetçi stereotiplerin yanı sıra aşırı sağ komplo teorilerinden bahseden bir manifesto yayınladı.

Başkan Joe Biden yaptığı açıklamada, “İğrenç beyaz milliyetçi ideoloji başlığı altında işlenen bir eylem de dahil olmak üzere, Amerika’da temsil ettiğimiz her şeye aykırı, her türlü iç terör eylemi” dedi.

1652638736

Biden, katliamın ardından Amerika’nın ruhuna ‘beyaz üstünlükçü karalama’yı kınadı

Başkan Joe Biden aradı. 18 yaşındaki şüpheli tetikçinin daha önce antisemitik ve ırkçı görüşlere sahip olduğu, on kişiyi öldürdüğü ve yaraladığı açık bir ırkçı katliamın ardından, Amerikalıların beyaz üstünlüğüne ve nefret saikli şiddete – “Amerika’nın ruhundaki lekeye” karşı birlikte mücadele etmeleri üzerine çalışıyor. Buffalo, New York’ta bir süpermarkette en az üç kişi. kurbanların on biri siyah.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 19:18

1652636989

Uber ve Lyft gibi cenaze masraflarında yardım için Buffaloarea işletmesi, market geçici olarak kapalıyken market alışverişine yardımcı oluyor

Yerel yetkililere göre, Buffalo, New York bölgesindeki işletmeler Cumartesi günü açık ırkçı katliamda öldürülen on kişinin cenaze masraflarını destekleyeceğiz.

Al Sharpton ve Ulusal Eylem Ağı da cenaze masrafları için mali yardım sağlıyor.

Vali Kathy Hochul ayrıca Uber ve Lyft platformlarının sakinlere en yakın marketlere geziler yapmalarında yardımcı olacağını, Tops Friendly Market ise geçici olarak kapatılan bir cinayet sitesi olduğunu söyledi. Kapatılmasının ağırlıklı olarak siyahi bir mahalleyi bir yemek çölüne çevirdiğini söyledi.

Vali bir basın brifinginde, “Her vatandaşın hakkı olan güvenliği ihlal etmeye cüret eden başka biri… siz sadece 20 milyon New Yorklu ile savaşmayı seçtiniz” dedi. Pazar öğleden sonra.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 18:49

1652636518

İntihar izle şerifinde şüpheli tetikçi diyor

Erie County Şerif John Garcia gazetecilere verdiği demeçte. Pazar günü, Cumartesi günü on kişiyi öldürmekten suçsuz olduğunu iddia ettikten sonra hapsedilen şüpheli tetikçi Payton Gendron… intihar nöbetindeyken.

Şerif Garcia’ya göre, diğer mahkumlardan ayrı bir bölümde tutuluyor.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 18:41

1652635976

Buffalo polis şefi, şüphelinin geçen yıl liseye “ortak tehdit” yaptığını doğruladı

Buffalo Polis Komiseri Joseph Gramaglia, Buffalo toplu katliam zanlısı Payton Gendron’un geçen Haziran ayında Susquehanna Valley Merkez Lisesi’ne “ortak tehdit” oluşturduğunu ve akıl sağlığı değerlendirmesi için teslim edildiğini doğruladı.

Polis şefi ve New York yetkilileri Pazar öğleden sonra davayla ilgili güncelleme yaptı.

Bay Gramaglia, “Şu ana kadar bulduğumuz kanıtlar, mutlak ırkçı nefret suçuyla yanılmıyor” dedi. “Nefret suçu gibi takip edilecek”

Alex Woodward15 Mayıs 2022 18:32

1652633201

Biden: ABD, Amerika’nın ruhundaki beyaz üstünlükçü lekeyi sona erdirmek için birlikte çalışmalı’

Pazar öğleden sonra Ulusal Barış Muhafızları Anma Servisi’ne yaptığı konuşmada Başkan Joe Biden, Buffalo’daki kitlesel çekim hakkında bir konuşma yaptı. “Yalnız bir silahlı, savaş silahı ve nefret dolu bir ruhla donanmış bir cumartesi öğleden sonra bakkal dükkanında 10 masum insanı soğukkanlılıkla vurdu.”

Kolluk kuvvetleri ve ABD Adalet Bakanlığı hala nefret söylemi suçu ve “ırk güdümlü beyaz üstünlüğü ve şiddet içeren aşırılık eylemi” olarak soruşturulan bir davada gerçekleri toplarken, Amerikalıları “bu sorunla başa çıkmak için birlikte çalışmaya” çağırdı. Amerika’nın ruhunda kalan nefret.”

Kalbimiz bir kez daha ağırlaştı ama kararlılığımız asla tereddüt etmemeli” dedi.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 17:46

1652630975

Kamala Harris: Ülkemizde bir nefret salgını görüyoruz’

Başkan Yardımcısı Kamala Harris, “Kalplerimiz kırıldı ve yas tutuyoruz” dedi. Buffalo’daki kitlesel çekimden sonraki sabah yaptığı açıklamada, bufalodaki korkunç silahlı şiddet eyleminin kurbanları ve aileleri ve arkadaşları için.

“İkinci beyefendi ve ben aşkı bilen ve kaybetmiş herkes için dua ediyorum” dedi.

Başkan yardımcısı, “Şiddet ve hoşgörüsüzlük eylemlerinin kanıtladığı gibi, ülkemizde bir nefret salgını gördüğümüz açıktır” diye ekledi.

“Bu bitti demeli ve kınamalıyız. Irkçı nefret suçları veya şiddet içeren aşırılık eylemleri hepimize zarar veriyor ve topluluklarımızın bu tür eylemlerden korunmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız” dedi.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 17:09

1652630866

Cumartesi günü Görünen ırkçı katliamın kurbanları hakkında bildiklerimiz

Yetkililerden gelen haberlere göre, kitlesel çekimde öldürülen on kişiden en az dördü bir eylem olarak nitelendiriliyor. Bufalo Haberleri ve New York Times.

Bağımsız Saldırının gerçekleştiği süpermarkette güvenlik görevlisi olan emekli polis memuru Aaron Salter, oğlu ve Buffalo Polis Şefi Joseph Gramaglia’yı “kahraman” olarak nitelendirdi.

Sekiz torunun büyükannesi ve dört çocuk annesi Ruth Whitfield, “koşulsuz sevdi” ve kilise korosunun bir üyesiydi.

Oğlu, eski Buffalo İtfaiye Komiseri Garnell Whitfield, “Hepimiz için bir nimetti” dedi. Bufalo Haberleri. “Tanrı’yı ​​​​sevdi ve bize de aynısını yapmayı öğretti.”

Mağazanın bir diğer müşterisi olan Katherine Massey ise “güzel ruh” olarak nitelendirildi.

New York Times kurbanlar arasında 32 yaşındaki Roberta Drury de ortaya çıktı. Akşam yemeği için yiyecek almak için dükkândaydı. Kız kardeşi gazeteye verdiği demeçte, her zaman ilgi odağı oldu ve tüm odayı gülümsetti ve güldürdü” dedi.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 17:07

1652629105

Eski Trump yetkilisi, Cumhuriyetçi söylemin doğrudan iç terörü teşvik ettiğini söyledi

Birkaç tabandan tetikçi, sağcı figür ve Fox News figürü tarafından desteklenen ırkçı teori, Cumartesi günü Buffalo’daki Irkçı katliamda tetikçi olduğu iddia edilen kişi tarafından yazılan açık bir manifestoda yankılanıyor.

Beyaz üstünlükçü ideoloji ve Demokratların güç peşinde koştuğu komplo teorisi, Amerikalıların göçmenlerle “yerini alması” Kongre salonlarına ulaşmış, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler kablolu TV kanalı haber kişiliği Tucker Carlson ile bel kemiğini oluşturmuştur.

Bay Carlson’ın sadece bir yıl önceki programında şöyle: “Ne kaldığını biliyorum ve Demokrat Parti’nin mevcut durumu değiştirmeye çalıştığını ima ediyorsanız, “değiştirme” terimini kullanırsanız Twitter’daki tüm küçük bekçiler kelimenin tam anlamıyla histerik hale gelecekler. seçmenler, seçmenler şimdi yeni insanlarla, üçüncü dünyadan daha itaatkar seçmenlerle oy kullanıyor. Ama histerikleşiyorlar çünkü gerçekte olan bu. Sadece söyleyelim: bu doğru”.

O sırada eleştirmenler, sözlerinin “ölümcül anlamlı” olduğu konusunda uyardı, ancak komplo teorisi Amerikan siyasetinde yayıldı.

AMA Donald Trump yönetimindeki eski bir yetkili, şimdi bu retoriğin “doğrudan şiddeti teşvik ettiği ve iç terörizmde yükselişe geçtiği konusunda uyarıyor.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 16:38

1652627763

Yetkililere göre, saldırganın saldırıyı nasıl planladığı toplum gözetimi altında.

Peyton Gendron, Buffalo’da, katliamı planlarken süpermarketi gözlemleyerek vakit geçirdi Belediye Başkanı Byron Brown’a göre, burası ağırlıklı olarak siyah bir bölge.

CNN’e verdiği demeçte, “Bu, duyduğum raporlardan sonra belki birkaç gün buradaymış gibi görünüyor ve aslında bu topluluğu süpermarkette keşif yaparken izlediğini, aslında bölgedeki bazı insanlarla konuştuğunu” söyledi.

Vali Kathy Hochul, kolluk kuvvetlerinin Cumartesi günü 10 kişiyi öldürmekten suçsuz olduğunu iddia eden Gendron’un “en yoğun zamanlardan birinde en yoğun yeri hedeflediğine” inandığını söyledi.

“Posta koduna yönelikti,” dedi. ağ. “Bu, saatler içinde Afrikalı Amerikalıların en yüksek konsantrasyonuydu”.

Bu özellik aynı zamanda, şüphelinin çevrimiçi olarak yayınlandığı iddia edilen manifestoyla da uyumludur. Polise göre, Broome İlçesinden Gendron yaklaşık üç saat boyunca 200 milden fazla yol kat etti.

ABD Sayım Bürosu’na göre, Tops süpermarketinin bulunduğu posta kodunda siyah sakinler nüfusun yaklaşık yüzde 78’ini oluşturuyor.

Alex Woodward15 Mayıs 2022 16:16

1652627047

FBI toplu infazdan fotoğraf ve video arıyor

FBI, 14 Mayıs’ta Buffalo, New York’taki bir bakkal dükkanında öldürülen on kişinin öldürülmesiyle ilgili bilgi arayan bir web sitesi oluşturdu.

Bufalo bölgesinden sorumlu Özel Ajan Stephen Belongia, federal kolluk kuvvetlerinin olayı araştırdığını söyledi. nefret suçu gibi saldırılar ve ırkçılık güdümlü şiddet içeren aşırılıkçılık işi.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Bu korkunç trajedinin ve suçun nasıl ve neden gerçekleştiğini anlayana kadar herkes keşfedilene kadar durmayacağız, kanıtların her parçası analiz edilecek” dedi. Cumartesi günü.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/mass-shooting-of-buffaloes-lateststory-by-payton-gendron-on-suicide-bombers-watch-biden-denounce-stain-of-racist-violence/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir