Başbakan Şehbaz döviz rezervleri ve döviz kuru konusunda kapsamlı strateji için


Başbakan Shehbaz Sharif Pazartesi günü döviz rezervlerinin mevcut durumundan duyduğu endişeyi dile getirdi ve artan döviz kuru ilgili kurumlara durumu iyileştirmek için kapsamlı bir strateji oluşturma talimatı verdi.

Daha fazla oku: Shehbaz Sharif koalisyon taraflarıyla ekonomik durumu görüşecek

Ayrıca acil durum bazında bu konuda etkin ve verimli bir plan sunmayı amaçlamaktadır.

başbakan, ülkenin döviz rezervleri ve döviz kuru ile ilgili toplantıya burada başkanlık etti.

Daha önce Pazartesi günü başbakan, il tarafından buğday alımındaki gecikmeden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, sürecin 1 Haziran’a kadar tamamlandığını vurguladı.

İthal buğdayın illere şeffaf dağıtımı için acil durum komitesinin kurulması için Gıda Güvenliği ve Araştırma Bakanı gönderdi.

başbakan halkın mağdur edilemeyeceğini ve federal hükümetin daha düşük fiyatla un sağlayacağını söyledi.

10 kg unun fiyatını kamu hizmetlerinde 490 rupiye sabitlemek için talimat verirken, illerde açık pazarda aynı fiyatın sağlanması için atılacak adımların altını çizdi.

Böyle bir tel kafes yaklaşımının tolere edilemeyeceğini söyledi ve federal hükümetin eyaletlere mümkün olan her türlü yardımı genişleteceğine söz verdi.

Daha fazla siyaset federal hükümetinin Hayber Pakhtunkhwa hükümetine yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yapacağını söyledi.

Daha fazla oku: Hükümet, son sıcak hava dalgasını ve iklim değişikliğinin etkisini ele almak için görev gücünü belirliyor

Başbakan Şerif, yoksullara hizmet etmenin hükümetin bir sorumluluğu olduğunu söyledi.

Toplantıya federal bakanlar Tarık Beşir Chima, Marriyum Aurangzeb ve uygun bakanlıkların yetkilileri katıldı. İl Genel Sekreterleri görüntülü toplantıya katıldı.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/prime-minister-shehbaz-for-comprehensive-strategy-on-foreign-exchange-reserves-exchange-rate/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir