Bilawal Butto Zerdari ABD ziyareti için yola çıktı


İSLAMABAD: Dışişleri Bakanı Bilawal Butto Zerdari, 18 Mayıs 2022’de BM’de yapılacak Gıda Güvenliği için Küresel Eylem Çağrısı konulu bakanlar toplantısına katılmak üzere New York’u ziyaret etti.

Resmi açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ziyaretin ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’in servetinin daveti üzerine gerçekleştirildiği belirtildi.

New York’a kadar, Dışişleri Bakanı’nın yapacak başka önemli işleri var. ABD sekreteri Anthony Blinken’in servetiyle ikili bir görüşme de dahil olmak üzere, aralarında.

“Toplantı, gıda güvensizliğinden en çok etkilenenler ve düzeltici önlem alma konumunda olanlar da dahil olmak üzere farklı bölge gruplarından ülke temsilcilerini bir araya getirecek. Bakanlar, insani ihtiyaçlar ve hayat kurtarmak ve gelecek için istikrar sağlamak için gereken daha fazla vadeli kalkınma çabaları hakkında konuşmaya davet edilecek” denildi.

Dışişleri bakanı, 19 Mayıs’ta ABD’nin başkanlık ettiği “Uluslararası Barış ve Güvenlik Hizmeti – Çatışmalar ve Gıda Güvenliği” konulu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin açık tartışmasına da katılacak.

Dışişleri Bakanı iki toplantıda Pakistan’ın bakış açısına ve politika önceliklerine ışık tutacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Pakistan, çatışma, yoksulluk ve açlığın olmadığı, barışçıl ve istikrarlı bir dünya ortak hedeflerini teşvik etmek için uluslararası çabaları desteklemede aktif rol oynamaya devam edecek” dedi. Dışişleri Bakanlığı dedi.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/bilawal-bhutto-zardari-set-set-off-on-visit-to-the-usa/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir