Hindistan Arkeolojik Araştırması Versiyonları fotoğrafları Tac Mahal’in yeraltı hücrelerinde çalışmaya devam ediyor


Hindistan Arkeolojik Araştırması (ASI), Tac Mahal nehrinin kıyısındaki Yeraltı kapalı hücrelerinde son zamanlarda yapılan bakım çalışmalarının ücretli olduğu iki noktanın fotoğraflarını yayınladı.

“Dere kenarındaki yeraltı hücrelerinin bakım işlerini üstleniyor. Kireç sıvası ayrıştırıldı ve parçalandı kaldırıldı ve uygulamadan önce kireç sıva yapımı ve geleneksel Kireç tedavisi ile değiştirildi “Ocak 2022 Hindistan Arkeolojik Araştırma Bülteni’nin yirminci sayfasını okuyor.

“Hindistan Arkeolojik Araştırması’nın Ana Etkileri görevini yerine getirme görevini rutin bir şekilde taahhüt ediyoruz. Efektlerin bakımına dikkat etmeliyiz, bu nedenle kritik bölgelere bakmalıyız Gerçekte Kapalı mı yoksa Ziyaretçilerin erişimine açık mı, üst düzey bir ASI yetkilisi isminin verilmemesini tercih ettiğini söyledi.

“Yalnızca Tac Mahal değil, böyle bir koruma çalışması onun da miras değeri olan tüm sit alanlarında yer almıştır. Bu yüzden bodrum katına ve bodrum katına şartlı olarak ulaşıyoruz. Hal böyle olunca koruma çalışmaları Tac Mahal’in yeraltı hücrelerinde yapılmış, aksi takdirde ortak ziyaretçilere ulaşılamıyor, en son Aralık 2021’den Mart 2022’ye kadar hangi görüntüler şu anda kamuya açık alanda yer alıyor” dedi.

Bunlar yeraltı odaları veya aşağıdaki hücrelerdir Tac Mahal’in ana tapınağı geçtiğimiz günlerde haberlerde yer aldı. 4 Mayıs’ta Rajneesh Singh, Bharatiya Janata Partisi (BJP) medyası tarafından Uttar Pradesh’teki Ayodhya bölgesinin sevkıyatında, Allahabad Yüksek Mahkemesi Lucknow bankasında bir dilekçe sunuldu.

Dilekçe sahibi Eyalet hükümetinden rehberlik istemek 17. yüzyıl dolandırıcılığı içinde 20 odayı incelemek ve varlığına dair herhangi bir kanıt aramak için bir komite oluşturmak. Hindu putları veya kutsal yazıları vardır.

Tac Mahal’deki yaklaşık 20 oda kapalı bir Girişe izin verilir. Singh, Bu odalarda “Hindu tanrılarının ve kutsal kitaplarının” putlarının olduğunu düşünüyor.

12 Mayıs’ta Allahabad Yüksek Mahkemesi’nin Lucknow heyeti dilekçeyi reddetti. Yargıçlar DK Upadhyay ve Subhash Vidyarthi mahkemesi, dilekçenin sürdürülemez olduğunu belirtiyor.

Sağcı eylemciler Tac Mahal’in aslında Shiva tapınağı olan Tejo Mahalaya olduğu konusunda ısrar ettiler ve kanıtların kapalı bölümlerin altına gömüldüğünü iddia ettiler. anıtın.


.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/archaeological-survey-of-india-versions-photos-of-keep-work-in-underground-cells-of-taj-mahal/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir