İmran, ‘ithal hükümeti’ kabul etmeyeceğini söyledi, acil anket çağrısı yaptı


Eski başbakan ve Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) Başkanı Imran Khan Pazartesi günü erken seçim talebini doğruladı ve partisinin iddia edilen bir dış komplo sonrasında ortaya çıktığını iddia ettiği “ithalat hükümetini” asla kabul etmeyeceğini açıkladı.

Bize dayatılan bu suçluları asla kabul etmeyeceğiz. Biz sadece bir gerçeği istiyoruz, bu erken seçim… Bu ithal hükümeti hiçbir koşulda kabul etmeyeceğiz” dedi.

Gençleri “yabancı” rejime karşı mücadeleye hazırlanmaya çağırdı. Onları üzerimize koyanları da protesto etmeliyiz” diye ekledi.

Khan, Zerdaris ve Şeriflerin PTI iktidarından 10 yıl önce hüküm sürdüklerini ve ülkenin görev süreleri boyunca 400 drone saldırısına maruz kaldığını, ancak tek bir olayı kınamadıklarını söyledi.

Sahne 60 fit uzunluğunda ve 30 fit genişliğindeydi. bugünkü ralli için Swabi Stadyumu’nda kuruldu. Çok sayıda İşçi ve PTI destekçisi halka açık toplantı alanında toplandı. Olası bir olay için sıkı güvenlik önlemleri alındı.

PTI, rejim değişikliğine yönelik dış komplo ve eski başbakan İmran Han’ın ülke genelinde sürgün edildiği iddialarına karşı protestolar düzenlemişti.

Drone saldırıları anlatıldı

“İHA saldırılarının ne olduğunu biliyor musunuz? AMA bilgisayar oyunu ABD’de düğmeye basıldığında 4000 mil boyunca oynanıyor ve burada kadınlar ve çocuklar ölüyor” dedi Khan. bugünün adresinde.

Veziristan’da insansız hava aracıyla yapılan saldırıda 60 yaşındaki kişinin, medreseyi hedef alan bir başka saldırıda ise 64 çocuğun hayatını kaybettiğini söyledi.

İnsanlar yaralananları kurtarmak için geldiklerinde drone saldırısına uğradılar ve daha fazla insan öldü” dedi.

PTI başkanı, Hindistan’dan gelen İngilizler adına yüz bin kişinin savaştığını, ancak Hindistan’ın onların kolonisi olduğu ve “kölelere saygı gösterilmediği” gerçeğinden dolayı kimsenin onlara teşekkür etmediğini söyledi.

80.000 Pakistanlının hayatlarını feda ettiğini söyledi. ABD’nin Afganistan’daki savaşı için ve 3,5 milyon kişi ülke içinde yerinden edilmiş kişiler (IDP’ler) haline geldi.

“Güçlerimiz ABD Ordusundan üç kat daha fazla kayıp verdi. Ussay sayesinde Pakistan yüzünden Afganistan’da savaş kazanamadı. Şimdi kölelerini buraya empoze ettiler, böylece ne isterlerse yapsınlar. istiyoruz ama hiçbir koşulda Amerikan kölelerini asla kabul etmeyeceğiz.”

eski kararname partisi şimdiye kadar Karaçi, Lahor ve Peşaver de dahil olmak üzere ülkenin birçok şehrinde büyük bir kalabalığı çekmeyi başardı.

Programa göre, Swabi rallisini Kohat’taki bir ralli takip edecek. Bu tür beşinci ralli 17 Mayıs’ta Mardan’da 20 Mayıs’ta gerçekleşecek.

eski başbakan İslamabad’a yapmayı planladığı uzun yürüyüşünü 20 Mayıs’tan sonra herhangi bir gün açıklaması bekleniyor.

Devamını oku: “PTI’nin ülkenin ana arterlerini boğmak için uzun yürüyüşü

Eski başbakan, başkentin nüfusunun neredeyse iki katı olan üç milyon insanın, hükümet aracılığıyla kurulan tüm barikatları aşıp onun çağrısı üzerine federal başkente ulaşacağını iddia etti.

Son halk mitinglerinin çözümü, PTI başkanı destekçilerine 20 Mayıs’tan sonra herhangi bir gün gelebilecek olan çağrısını beklemelerini söyledi. Uzun yürüyüşünün “gerçek bağımsızlığa ve demokrasiye ulaşmayı” amaçladığını vurguladı.

“Omurgasız yozlaşmış yöneticiler”

Bugünkü mitingde Imran Khan, ABD’nin bu iki aileyi – Butto ve Şerifov’u – seçtiğini çünkü bir omurgaları olmadığı için onlara karşı asla duramayacaklarını bildiklerini söyledi. “Onlar sadece Londra’da ve diğer yabancı ülkelerdeki kendi paralarıyla ilgileniyorlar” diye ekledi.

“Son 30 yıldır bu ülke Butto ve Şerifler tarafından yönetiliyor. Bugün [PM] Şehbaz Şerif dilenciyiz, öyleyse köleyiz diyor. Bakanlar ABD’ye tapmamız gerektiğini söylüyor çünkü ekonomimiz taraftarı” dedi.

Eski başbakan, ABD’nin İmran Han’ın asla çok sayıda (hava) üs vermeyeceğini veya halkının çıkarlarına aykırı bir şey yapmayacağını bildiğini söyledi. “Bu komplo bu yüzden yapıldı” diye açıkladı.

‘Kalp krizine neden olan zehir’

Khan, rüşvetçi yetkilileri tutuklayan FIA görevlilerinin şimdi yargılandığını söyledi. “Biri kalp krizi nedeniyle öldü, birinin durumu ciddi. Kalp krizine neden olan zehrin ne olduğunu size söyleyeyim.”

FIA’nın artık bir “kasap” tarafından yönetildiğini söyledi. Faisalabad”, Rana Sanaull tarafından. “Şimdi JMC’nin Sindh polisine yaptığını yapacaklar. MQM bugüne kadar operasyona dahil olan her polis memurunu hedef alıyor, Sindh polisi onların ayakları üzerinde duramadı ve korucuların çağrılması gerekiyordu.”

PTI başkanı, ahlaki statüsü yüksek değilse dünyadaki hiçbir ulusun ilerleyemeyeceğini söyledi. “Ülkenin en büyük suçluları önce gelirse, hiçbir ulus ilerleyemez” diye ekledi.

Son olarak, şehrin gençliğini mevcut moda karşı protesto için onunla birlikte gelmeye teşvik etti. “Size vereceğim zaman beni arayın, İslamabad’da Swabi’nin cesur gençleriyle tanışmak istiyorum. İslamabad’a gelemeyenler burada protesto etmeli ve ithal hükümet ve kölelik istemediklerini söylemeliler” dedi.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/imran-says-wont-accept-imported-government-calls-for-emergency-polls/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir