Müttefikler Başbakan Şerif’e IMF dostu ülkelerle gözden geçirmek için zaman kazanmasını tavsiye etti


İSLAMABAD: Başbakan Shehbaz Sharif Pazartesi günü müttefik partilerin liderlerine petrol fiyatlarına yönelik sübvansiyonlar konusunda karar vermelerini ve bunun yerine dışişleri bakanı Bilawal Butto Zerdari ve DG-ISI Korgeneral Nadeem Anjum’un ABD ziyaretinin sonuçlanmasını bekleyip satın almalarını tavsiye etti. çünkü her iki ziyaret de Pakistan’ın siyasi ve ekonomik cephelerde ilerleme kaydetmesine yardımcı olabilir.

Müttefik partilerin liderleriyle istişare sürecini başlatan Başbakan Şerif, zorunlu ihtiyaç konusunda strateji geliştirmeye veya petrol ürünleri ve diğer gıda maddelerine yönelik sübvansiyonları geri çekmeye veya anlık anketlere gitmeye yardımcı oluyor.

İktidar koalisyonundaki kaynaklar bu yazıcıya, partinin genel başkanı Navaz Şerif başkanlığında Londra’da düzenlenen üst düzey liderlik toplantısına göre parti kararıyla alınan kararlarda istişare sürecinin başladığını söyledi.

Başbakan Shehbaz ayrıca, PPP Yüksek Temsilcisi Asif Zerdari ile görüştü ve artan enflasyon ve siyasi ve ekonomik cephedeki zorluklarla mücadele için olası önlemler açısından ileriye dönük koruma yollarını tartıştı.

Kaynaklar, Zerdari’nin başbakana, ABD dışişleri bakanı Bilawal Zerdari ve bu günlerde ABD’yi ziyaret eden ISI’nin CEO’su Korgeneral Nadeem Anjum’a yaptığı ziyaretin tamamlanmasını beklememesini ve endişelenmemesini söylediğini aktarıyor.

Kaynaklar, Zerdari’nin Başbakan Şerif’i, başta Çin olmak üzere dost ülkelerle yeni görüşmeler yapmaya ve sorunların ortaya çıkması durumunda yeni hükümetin dinlenmesine yardımcı olacak yardım paketi almaya çalışmasına da çağırdığını söyledi.

Kaynaklar, Shehbaz Sharif’in MQM-P Organizatörü Dr. Khalid Maqbool Siddiqui ile görüştüğünü ve başbakana sübvansiyonların geri çekilmesi yükünü üstlenmemesini ve gerekli seçim ve diğer reformlardan sonra en kısa sürede sandıklara hazırlanmalarını söyledi.

MQM lideri Haider Abbas Rizvi, Siddiqi’nin başbakana MQM’nin sandıklar için hazır olduğunu, ancak nüfus sayımı ve müttefik partiyle söz verildiği gibi gerekli reformların ardından yapıldığını söyledi. MQM’nin genel sübvansiyon hizmetinde olmadığını, gerekli sübvansiyonun yoksulların geçimini sağlamasına yardım edilmesi gerektiğini söyledi.

Ancak iktidar partisi kaynağı, DMK’nın başbakana PTI ateş koalisyonundan bu yana erken anketlere gitmemesini tavsiye ettiğini söyledi.

Bu arada, JUI-F başkanı Mevlana Fazlur Rehman da başbakanla bir araya geldi ve ona erken seçimlere gitmemesini tavsiye etti. Fazl, başbakana, İmran Khan’ın artan popülaritesi ile başa çıkılabileceği için IMF ile yeni müzakereler başlatmasını ve biraz nefes alma alanı kazanmaya çalışmasını söyledi.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/allies-advised-prime-minister-sharif-buy-time-to-review-with-imf-friendly-countries/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir