Pakistan’ın Haradar Karaçi bölgesindeki New Memon Camii yakınında EYP patlaması meydana geldi. 1 ölü11 yaralandı – Pakistan


Karaçi yöneticisi Murtaza Wahab’a göre, Haradar Karaçi bölgesindeki İkbal Pazarı ve Yeni Memon Camii yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda bir kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Wahab, ölen kişinin Halid’in karısı Sania adında bir kadın olduğunu tespit etti.

Gösterilen çerçevelere göre ŞafakHaberlerTVBir polis aracının da aralarında bulunduğu motosikletler ve otomobiller, insanlar yangını söndürmeye çalışırken hasar gördü.

Bu, Karaçi Polisinin basın servisi tarafından bildirildi. medya hücresi, patlamadan doğaçlama patlayıcı aygıtın (SVU) sorumlu olduğunu söyledi. Yaralılar arasında Müfettiş Yardımcısı Badaruddin’in de bulunduğu belirtilirken, kendisinin “tehlikenin dışında” olduğu belirtildi.

“Olayda bir polis aldı ve diğer birkaç araç hasar gördü. Operasyon birimi olay mahallini emniyete aldı. DB (bomba imha) ekibi patlamanın mahiyetini belirlemek için çalışıyor” denildi.

Düşmanlar demir ellerle demonte edilecek: PM Şehbaz

Başbakan Şahbaz Şerif olayı kınayarak, can ve mal düşmanlarının demir ellerle dağıtılacağını söyledi.

Gönderilen bir açıklamada Radyo Pakistanölen kadın ve 11 yaralının ailesine başsağlığı diledi, başbakana kurbanlar için en iyi tıbbi olanakları sağlamasını emretti.

Başbakan Şahbaz olaya karışanların derhal tutuklanmasını emretti. Sindh hükümetine, federal hükümetin bunu yaparken tam desteğini artıracağına dair güvence verdi.

İnsanların can ve mal güvenliğinin sağlanması için tüm illerde güvenlik önlemleri artırılmalıdır” dedi.

Bu, Sind Sharjil Memon eyaletinin Enformasyon Bakanı tarafından belirtildi. ŞafakHaberlerTV bunun “talihsiz bir olay” olduğunu belirterek, olay yerinde polis ve bomba imha ekiplerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi. patlama.

Allah korusun, bu terör saldırısı olursa hükümet kararlı adımlar atmaya kararlıdır ve bunlara izin vermeyiz. [terrorists] cezasız kal.”

Bakan, teröristlerin ait olduğu kıyafetlerin önemli olmadığını belirterek, “Onlara karşı kararlı adımlar atacağız” dedi.

Sindh Başbakanı Murad Ali Shah’ın hastanelere tüm kurbanlar için mümkün olan en iyi tedaviyi sağlamalarını emrettiğini söyledi.

Medyanın çeşitli yerlerinde yer aldığı üzere motosikletteki bombayla ilgili bilgisi olup olmadığı sorulduğunda bakan, kendisine resmi kanallardan verilen bilgiler dışında kimseye güvenmeyeceğini söyledi.

Sindh Genel Sekreteri Dr. Muhammad Sohail Rajput, olayın bildirimini aldı ve Karaçi’deki Dr. Ruth Pfau Sivil Hastanesi ve Jinnah Mezuniyet Sonrası Tıp Merkezi’nde acil durum ilan edilecek.

Başbakan, Sindh Polis Genel Müfettişi Mushtaq Ahmed Mahar’dan Olayla ilgili bir rapor istedi.

Bu geceki ikinci patlama, Karaçi’yi bir hafta boyunca terörize ediyor. Geçen Perşembe bir yoldan geçen bir kişi öldü ve en az dokuzu el yapımı bir patlayıcı patlamada yaralandı. Saddar’da motosiklete kurulan cihaz (SVU) patladı.

Eski Sindh Valisi İmran İsmail olayı kınadı ve mağdurların derhal tıbbi yardım almaları çağrısında bulundu.

“Karaçi’de barış karşıtı güçler bir kez daha aktif hale geldi. Son olaylar iyi planlanmış bir komplonun parçasıdır” dedi.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/1-dead11-wounded-in-ied-explosion-near-new-memon-mosque-in-haradar-karachi-area-pakistan/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir