Pazartesi günü kuzeydoğuda şiddetli fırtınalar, izole kasırgalar mümkün


Makale yükleme işlemleri sırasında yer tutucu

Güçlü bir soğuk cephe, Pazartesi günü büyük ölçüde Kuzeydoğu ve Orta Atlantik’te kuvvetli ila şiddetli gök gürültülü sağanak yağış riski getirecek. Büyük dolu ve yıkıcı düz hatlı rüzgarlara ek olarak, Interstate 95 koridoru boyunca kasırga buharı mümkündür. Süper hücreler olarak bilinen birkaç dönen fırtına bile oluşabilir.

COLUMBIA REGION bölgesi tahmini: bugün şiddetli fırtına tehdidi, muhteşem salı, hafta sonu ısı patlaması

Ulusal Hava Servisi’nin Fırtına Tahmin Merkezi, ciddi hava koşullarının 5’ten 3’ünü “gelişmiş risk” olarak çizdi, bu tehdidi, şehirlerin bir dizi büyük adını içeren tahmin haritalarında turuncu bölge ile aktarıyor. Philadelphia, Baltimore, Washington, Binghamton ve Albany, New York ve Scranton, Pensilvanya, hepsi daha yüksek kategoride, New York ve Virginia Beach gibi yerlerde sahile daha yakın olan 5’te 2 “küçük risk”. Soğuk Atlantik’e giden yolda fırtınaların zayıflaması muhtemel olduğundan, Boston 5 marjinal riskte 1. seviyededir.

Yaklaşık 60 milyon insan, önemli ölçüde artan güçlü fırtına tehdidiyle karşı karşıya.

Pazartesi sabahı pişirdiğim fırtınaların olduğu Pensilvanya için merkez için saat 14:00’e kadar şiddetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı verildi. Öğle yemeğinde, şiddetli gök gürültülü fırtınalar veya hortumlarla ilgili ek raporların yayınlanması muhtemeldir. Radar tarafından belirtilen yakın fırtına tehditleri için daha hedefli uyarılar verilecektir.

Salı gününden başlayarak, çalışma haftasını tamamlamak için önemli sıcaklık artmadan önce, ön tarafta biraz daha serin, daha ferahlatıcı bir hava kütlesi oluşturulacak.

Alçak basınç bölgesi Hudson Körfezi’nden Quebec şehir merkezine kadar uzanıyordu. Pazartesi sabahı, soğuk cephe güneye doğru hareket ediyor. Cleveland yakınlarında cephe boyunca ikincil alçak basınç alanı geliştirildi.

Minimum, çukur olarak bilinen bir jet akımındaki daldırma içinde bulunuyordu; Bir jet akımının yukarıdan hızlı bir şekilde hareket etmesi gibi, rüzgar hızı ve/veya rüzgar kayması olarak bilinen yükseklikteki değişim, önceki atmosfer sütunlarında hissedilecektir. Bu, birkaç katmana tırmanacak kadar büyüyen hava ceplerinde bükülme veya bükülme kuvvetine neden olur.

Cephenin erken saatlerinde, ılık, ıslak hava Meksika körfezinden kuzeye doğru yayın yapıyor ve Doğu Sahili boyunca dağılıyor. Bu, öğle yemeğinden sonra kabarması beklenen, bir kısmı Rüzgar kesmesi nedeniyle dönecek olan dağınık gök gürültülü fırtınaların bir sonucu olarak üst kata yaklaşan soğuk hava ile tezat oluşturacaktır.

Virginia Tidewater Nehri’nden Interstates 95 ve 84 boyunca alanlar. New York eyaletinin kuzeyinde Pazartesi günü en ciddi hava riski var. Atlantik Okyanusu’nun daha soğuk sularından herhangi bir etki olmaksızın, hava kütlelerinin en ani bir şekilde çarpışacağı yer burasıdır.

Üç eyalet bölgesini batı ve güney New England’a geçerken fırtınalar zayıflamaya başlayacak, ancak Connecticut River Valley, Vermont ve New Hampshire’ın çoğunda şiddetli fırtınalar için pahalı olmayan riskler var. Küçük risk, Raleigh kadar güneyde şiddetli fırtınaların vurduğu Kuzey Carolina’ya kadar uzanıyor.

Çarpıcı Rüzgarlar: 40 ila 60 mil / saat arasında şiddetli veya yıkıcı düz rüzgarlar, fırtınalı ana kaygı, rüzgar gücünü jet akımından nasıl aşağı çekerler. Doğu Pennsylvania ve batı New Jersey’de, sürekli, sürekli bir fırtına hattına olan güvenin en yüksek olduğu yerde kuvvetli rüzgar için tam olarak maksimum olasılık. Gök gürültülü fırtınalar bahçe durumuna girerken, herhangi bir şimşek veya gök gürültüsünden önce kuvvetli bir rüzgar gelebilir.

Derece: Soğuk hava sayesinde, en iyi ihtimalle izole edilmiş veya geniş çapta dağılmış olmasına rağmen, en güçlü gök gürültülü fırtınalarda çeyrek ila yarım dolar arasında bir karşılama boyutu mümkündür. Dolu, doğrusal fırtınalarda genellikle daha az görülür, ancak ana hattın önünde süper hücreler oluşursa, büyük dolu daha olası olacaktır.

Bireysel kasırgalar: Soğuk cephe boyunca gök gürültülü fırtınaların çoğu, doğada QLCS veya yarı-doğrusal konvektif sistem olacaktır. Bu, yerleşik dönüş kıvrımlarına sahip kümeler veya çizgi parçaları şeklini alacakları anlamına gelir. Bu, bir veya iki çekişin kasırga uyarısı verecek kadar sıkılması mümkündür.

Ana fırtına hattının başlarında, dönen süper hücrelerin buharı bekleniyor. Yüksek çözünürlüklü bir modelde, çoklu taklitte daha agresif olan birkaç simülasyon vardı. Bunlardan herhangi biri, kasırga uyarılarını tetikleme ve bu tehdidi oluşturma konusunda büyük bir riski temsil edebilir. Bu, özellikle Maryland, DC ve muhtemelen Kuzey Virginia’daki Mason-Dixon hattının yakınında ve güneyinde geçerli olacaktır.

sağanak ve bazı gök gürültülü sağanak yağışlar, güne başlamak için şimdiden doğu Ohio ve batı Pennsylvania’dan geçiyoruz. Bu yağmurlar, sabahın geç saatlerinde atmosferin ısınmasına ve kapsama ve yoğunluğun artmasına neden olacaktır. Sonunda, en geç 13:00’e kadar şiddetli olması muhtemel fırtınaların ana fırtına hattına dönüşecekler. Bu telaş New Jersey sınırına öğleden sonra iş çıkışı saatinde ulaşacak.

Bir çifti süper hücre olabilen ayrı hücreler, Virginia ve Maryland’de öğleden sonra 1 veya 2 civarında çiçek açacak ve kuzeye ve doğuya kayacak.

Ciddi tehdit, ülkenin başkentinde yaklaşık 18:00’den ve New York’ta kıyı şeridini açıkta bırakan fırtınalar gibi akşam 7 ya da 20:00’den sonra belirgin şekilde azalmalıdır.

Solan fırtına hattı hala New England’dan geçecek, ancak zayıflamış durumda.

Akşam saatlerinde Atlantik’in doğusu boyunca ikinci bir fırtına hattı da olabilir.
Kaynak : https://worldweeklynews.com/severe-storms-isolated-tornadoes-possible-across-the-northeast-on-monday/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir