ABD Hava Kuvvetleri sorunlu bir hipersonik füzeyi test etti


Havadaki hızlı tepki silahı Cumartesi günü Güney Kaliforniya açıklarında bir B-52H bombardıman uçağından başarılı bir şekilde ateşlendi ve hipersonik hıza ulaştı, Hava Kuvvetleri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kimsenin kendinizi test etme konusunda daha fazla ayrıntı vermesine izin vermeden, örneğin uçuş süresi veya irtifa.

“Bu, ARRW için büyük bir başarı oldu. Silah fabrikası ve Hava Kuvvetlerimiz için ekip, ”dedi Hava Kuvvetleri Başkanı Tuğgeneral Heath Collins. silah programı İcra Direktörü.

ARRW, roketi hızlandırmak için bir güçlendirici roket kullanan hipersonik bir silahtır. ses hızının Mach 5 veya beş katının üzerinde. hipersonik kayma aracı daha sonra güçlendiriciden ayrılır ve yüksek hızda kayar. hedefinize hız.

Hava kuvvetleri, geçmiş programda AGM-183A ARRW testi ile savaştı, son başarıdan önce üç uçuş testi başarısızlığı yaşadı. Hava Kuvvetleri geçen ay, uçuş testi anormalliklerinin silah yükseltmeleri için programda geri çekildiğini söyledi. roket ve güçlendiricinin ilk tam testi, Ekim ayında başlayacak olan gelecek mali yılda bir zamana kadar ertelendi.

Bir gün önce, Hava Kuvvetleri Sekreteri Frank Kendall, ARW programının karşılaştığı sorunları kabul etti.

Kendall, Meclis Ödenekleri Alt Komitesi’ne “program şimdiye kadar araştırma ve geliştirmede başarılı olmadı” dedi. Savunma üzerine. “Üretime bağlılık konusunda karar vermeden önce başarı kanıtı görmek istiyoruz, bu yüzden bekleyip göreceğiz.”

Pentagon, yasa koyucuların ABD’nin Çin ve Rus programlarının gerisinde kaldığından endişe duymasının ardından hipersonik silah geliştirmeye odaklanıyor. Geçen yıl Çin, hedefine ulaşmadan önce dünyayı çevreleyen hipersonik bir silahı başarıyla test etti. Daha yakın zamanlarda Rusya, İskender ve Kinzhal füzelerini Ukrayna’ya fırlattığında, savaşta hipersonik silah kullanan ilk ülke oldu. Pentagon, yılın başından bu yana Rusya’nın 10 ila 12 hipersonik silah kullandığını söyledi. Ukrayna’nın bu işgali.

Mart Ortası ABD, hava soluyan hipersonik silah (HAWC) konseptini başarıyla test etti, ancak bunu bildirmedi. Başkan Joe Biden Avrupa’yı ziyaret edecekken, Rusya ile gerilimi tırmandırmaktan kaçının.

HAWC, bir B-52 bombardıman uçağından fırlatıldı. Lockheed Martin sisteminin ilk başarılı testinde West Coast açıklarında. Hızlanan motor o anda roketi yüksek hızlara çıkardı – Hava soluyan scramjet alev aldı ve roketi Mach 5 ve üzeri hipersonik hıza dağıttı.

Test, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında batı Ukrayna’daki mühimmat deposunu hedef aldığını iddia ederek kendi hipersonik füzesini kullandığını söylemesinden birkaç gün sonra geldi.

Hipersonik silahlara daha fazla odaklanılmasına rağmen, hava kuvvetleri sekreteri, önemleri konusunda bir uyarı notunda ısrar etti.

Kendall milletvekillerine, “İstediğimiz şey, silahların en uygun maliyetli kombinasyonuna bakmak” dedi. – Elbette o zaman hipersonun rolü var ve buna yatırım yapmamız ve bazı miktarlarda satın almamız gerekiyor, ancak aklımda en uygun maliyetli kombinasyonun ne olduğu konusunda hala açık bir soru var.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/the-us-air-force-tested-a-problematic-hypersonic-missile/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir