Buffalo’daki kitlesel çekim ve soruşturma hakkında bildiklerimiz


18 yaşındaki beyaz adam Payton S. Gendron olarak tanımlanan şüpheli polise teslim oldu. Buffalo Şehir Mahkemesi Baş Yargıcı Craig Hanna’ya göre, birinci derece cinayet suçlamalarını reddetti. Erie County Bölge Savcısı John Flynn, ek suçlamaların yapılmasını beklediğini söyledi.

Gendron devam ediyor Erie İlçesi Şerifi John C. Garcia’ya göre intiharlar izleniyor.

Kolluk kuvvetleri yetkilileri, federal savcıların da Gendron’a karşı suçlamalar üzerinde çalıştıklarını söylüyor.

FBI’ın buffalo saha ofisinden sorumlu özel ajanı Stephen Belongia, FBI’ın silahlı saldırı suçunu ve ırk temelli şiddet içeren aşırılıkçılık işini araştırdığını söyledi.

Saldırı ve soruşturma hakkında bildiğimiz bu.

çekim nasıldı

Buffalo Polis Komiseri Joseph Gramaglia’ya göre şüpheli Cumartesi günü öğleden sonra 14:30 civarında Jefferson Bulvarı’ndaki Tops Friendly Markets’e geldiğinde “çok ağır silahlıydı”.

“Taktik donanımı vardı, taktik kaskı vardı, yaptığı şeyi yayınladığı kamerası vardı.”

Yetkililere göre zanlı ilk olarak otoparktaki mağazaya ateş açarak, dört kişiyi kurşuna dizdi. Gramaglia, bu insanlardan üçünün öldüğünü, diğerinin hayatta kalmasının beklendiğini söyledi.

Polis, zanlının mağazaya girerek müşterilere ateş etmeye başladığını söyledi. Şüpheliyi vuran emekli bir Buffalo polis memuru olan mağazanın içinde nöbet tutuyor. Ancak Gramaglia, şüphelinin ağır zırh giydiği için mermilerin hiçbir etkisinin olmadığını söyledi.

Güvenlik görevlisine ateş eden zanlı, çalışmalarına devam etti. Komiser dedi ki mağazadan geç. Polis geldiğinde, şüpheli silahın boynuna dayadı, ancak daha sonra silahını düşürdü ve teçhizatının bir kısmını çıkardı.

O, teslim oldu ve Buffalo polis karakoluna götürüldü.

Şüpheli tutuklanırken soruşturmaya aşina olan yetkili, tutuklanmasının ardından gerekçesini ve ruh halini anlatan çok rahatsız edici açıklamalar yaptı. Saldırıya uğradığı iddia edilen zanlının, yaptığı konuşmalar sırasında gözünü Siyahlar topluluğuna diktiği biliniyor.

Gramaglia, şüpheli ev, araç, sosyal medya platformları, bilgisayar telefonu ve diğer dijital teknolojiler için siparişlerin alındığını söyledi. Soruşturma, Gendron’un çekimde kendi başına hareket ettiğini gösteriyor, diye ekledi.

Kurbanlar hakkında bildiklerimiz

Gramaglia, 13 kişiden 11’inin Afrikalı Amerikalı ve iki beyazın vurularak öldürüldüğünü söyledi.

dördü mağaza çalışanıydı, dedi. Ona göre, üçü “ölümcül olmayan yaralar” aldı. Dördüncüsü, emekli bir Buffalo polis teğmeni olan güvenlik görevlisi Aaron Salter, bir şüpheliyi durdurmaya çalışırken öldürüldü. Belediye Başkanı Byron Brown, onu “mağazadaki insanları korumaya çalışan bir hayat kurtarmaya çalışan ve bu süreçte hayatını kaybeden bir kahraman” olarak nitelendirdi.

Polis kurbanları Pazar günü geç saatlerde 20 ila 85 yaşları arasında teşhis etti.

Yeğeni Lakesha Chapman CNN’e verdiği demeçte, aralarında çatışma çıktığında nişanlısıyla alışverişe giden 62 yaşındaki Geraldine Talley de vardı. Chapman, Tully’nin mağazanın önünde olduğunu ama nişanlısının portakal suyu almaya gittiğini söyledi. Yara almadan kurtuldu.

Chapman’ın “Jerry Teyze”si her zaman “hayat” olmuştur. partide- dedi. – O sadece bir sevgiliydi. Yani, bir yabancıyla tanışmadı ve bu yüzden çok acıyor,” dedi Chapman.

67 yaşındaki Hayward Patterson, yeğeni Terrell Clark’a göre vurularak öldürüldüğünde, 67 yaşındaki taksi şoförü süpermarketin önünde yolcuları bekliyordu.

Clark, kilisede şaka yapmayı ve şarkı söylemeyi seven Patterson’ın “insanlara yardım etmekten gurur duyduğunu” söyledi. – Ve bir kişinin çok az parası varsa veya hiç yoksa, yine de onlara binmeleri için verirdi. Kocaman bir kalbi vardı.”

Şüpheli şiddeti canlı yayınla

Canlı yayın platformu Twitch Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bir şüphelinin platformunu saldırıya zamanında canlı yayın yapmak için kullandığını ve video açıklamasında konuştuğunu doğruladı. şiddet başladıktan iki dakika sonra kaldırıldı.

CNN, canlı yayında iddia edilen saldırganın Heights mağazasına yaklaştığını gösteren bir bölümünü aldı.

Bir süpermarketin otoparkına girerken saldırganın bakış açısından kaydedilen video. Dikiz aynasında kask takan bir adam görülüyor ve mağazanın önüne geçmeden önce “Bunun için gitmeniz gerekiyor” dediklerini duyabilirsiniz.

Video mağazasında, şüpheli arabayı sürerken otoparkta yürüyen ziyaretçileri görebilirsiniz.

Saldırıyı öğrendikten sonra şirketin “yıkıldığını” ve kullanıcının “hizmetimizden süresiz olarak askıya alındığını ve izleme de dahil olmak üzere gerekli tüm önlemleri alıyoruz” dedi. bu içeriği aktaran tüm hesaplar için.”

Müfettişler, zanlı tarafından yazıldığı iddia edilen bir belgeyi inceliyor

Eyalet, yerel ve federal yetkililer, ateş etme ve sebebini araştırmaya devam ediyor, ancak bunun ırksal olarak motive edildiğine inandıklarını zaten söylediler.

“Şu ana kadar bulduğumuz kanıtlar, mutlak ırkçı nefret suçuyla yanılmıyor. Nefret suçu Gramaglia’nın dediği gibi takip edilecek. – Kalbinde, ruhunda ve zihninde nefret eden biri.”

Garcia, Erie County Şerifi, aynen öyle Silahlı saldırının “topluluğumuzun dışından biri tarafından” saf kötülük “olarak nitelendirilen doğrudan ırkçı saikli nefret suçu olduğunu söyledi.

Kanıtlardan biri, şüpheli tarafından yazıldığı ve vurulmadan önce çevrimiçi olarak yayınlandığı iddia edilen 180 sayfalık bir belge olabilir. Belge, katliamdan kısa bir süre sonra ve yetkililerden önce CNN tarafından bağımsız olarak elde edildi. İddiaya göre, kendisine Payton Gendron adını veren ve saldırdığını itiraf eden bir adam tarafından yazıldı.

Yazar, inançlarının çoğuna interneti bağlıyor, kendisini faşist, beyaz üstünlükçü ve Yahudi aleyhtarı olarak adlandırıyor.

Şüpheli, bir süreliğine cephane satın aldığını, ancak Ocak ayına kadar ciddi bir saldırı planlamadığını söylüyor. Yazar ayrıca beyaz nüfusun küçüldüğüne dair duygularını ve beyazın etnik ve kültürel olarak değiştirildiği iddialarını da yazıyor.

Beyaz Amerikalıların diğer ırklardan insanların “yerini aldığı”na dair yanlış inancıyla ilgili tiradların yanı sıra, belge sayfalarca ekipman ve askeri tarz vücut zırhından iç çamaşırının markasına kadar giyeceği kıyafetleri listeledi. .

Belge ayrıca şüphelinin planına dahil edilen tutanak planı. Yazar, “siyah insanları herkesi vurmayı” nasıl planladığını ortaya koyan, mağazanın içinin renk kodlu bir haritasını çizdi. Belgedeki planı ne kadar dikkatli bir şekilde takip ettiğini açıklığa kavuşturmayın.

Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında, yetkililerin toplu katliamları neden nefret suçu olarak adlandırdıkları sorulduğunda, bölge savcısı Flynn, müfettişlerin “ırksal düşmanlığı gösteren” “bazı kanıt parçalarına” sahip olduklarını söyledi.

Bu hafta sonu daha fazla araştırma, Gendron’un Susquehanna Valley Merkez Lisesi’ne gittiğinde “ortak bir tehdit” yaptığını da ortaya çıkardı. Gramaglia, Haziran 2021’de söyledi.

Şerif Garcia CNN’e söyledi. şüpheli, cinayet-intiharla ilgili lise projesinden mezun olduktan sonra geçen yıl Pazartesi günü New York Eyalet Polisi tarafından ziyaret edildi.

Garcia’ya göre, lise sonrası mezuniyet projesini teslim ettikten sonra, iddia edilen akıl sağlığı sorunlarıyla ilgili endişeler “aydınlığa çıkarıldı”.

Garcia, “Eyalet Polisi geçen yıl bu durumda evine geldi” dedi. – Kurumda kaldı – Hastane mi, akıl hastanesi mi bilmiyorum… bir buçuk gün.”

Gramaglia, Gendron’un bölgeyi Mart ayı başlarında ziyaret ettiğine inanıldığını söyledi. Daha önce, şüphelinin en iyi dost pazarlar mağazasını keşfetmek için ilk kez Cuma günü Buffalo’ya geldiği bildirildi. Ancak Gramaglia, bu zaman çizelgesini, şüpheli olarak adlandırdığı “dijital iz” temelinde güncelledi.

Gramaglia CNN’e verdiği demeçte, şüphelinin çekimlerine süpermarketin dışında devam etmeyi planladığını söyledi ve iddiaya göre “başka bir büyük süpermarketi” hedef almayı planladığı “bazı belgeler” olduğunu söyledi.

Şüpheli mesaj panoları tarafından radikalleştirildi

Belgede zanlının, saldırıyı terörizm, ancak kendisini beyaz üstünlükçü olarak tanımlayan çevrimiçi bülten panolarını okuyarak nasıl radikalleştiğini ayrıntılı olarak anlattığı iddia ediliyor.

Siyasi olarak “sağa doğru ilerlediğini” yazdı. son üç yılda bitti.

Şüpheli, ilk günlerde “aşırı can sıkıntısından sonra” Mayıs 2020’de ırkçı, cinsiyetçi ve beyaz milliyetçi içeriğin yuvası olan 4chan mesaj panosunu görüntülemeye başladı. Belge, Coronavirus pandemisinin diyor. Belgeye göre, web sitesinde okuduğu yazılar, diğer ırkçı inançların yanı sıra “Beyaz ırk nesli tükeniyor” olduğuna inandırdı ve diğer aşırılıkçı web sitelerine erişimini zorlaştırdı.

Aşırılıkçılık uzmanlarına göre, “büyük bir ikame” komplo teorisi, diğer şiddetli saldırıların motive edicisiydi. Bazı teori biçimleri son zamanlarda muhafazakar haber medyasında ve siyasette ana akım haline geldi.

Bir gün 4chan’da gezinirken şüphelinin bir video gördüğü iddia edildi. Belgeye göre, 2019’da Yeni Zelanda’da iki camide 51 kişiyi öldüren saldırgan. Belgede, bu canlı yayın “burada gördüğünüz her şeyi başlattı” diyor.

Şüphelinin Yeni Zelanda katliamına ek olarak, tetikçi Dylan Roof da dahil olmak üzere diğer ırkçı toplu saldırılardan ilham aldığı iddia ediliyor. Belgeye göre, 2015’te Charleston, Güney Carolina’da kilisede dokuz siyah insanı ve 2011’de Norveç’te 77 kişiyi öldüren saldırgan.

Irkçı ve Yahudi aleyhtarı dedikodu sayfalarının yer aldığı belgede, bazı diller de dahil olmak üzere, bunun Yeni Zelandalı saldırganın kendi yazılarından kopyalandığı görülüyor.

CNN’den Casey Tolan, Artemis Moshtagyan, Sharif Paget, Victor Blackwell, Amanda Watts, Evan Perez ve Brian Stelter bu rapora katkıda bulundu.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/what-we-know-about-the-mass-shooting-in-buffalo-and-investigation/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir