Çin medyası buğday konusunda Delhi’yi destekliyor


Global Times (GT), Çin hükümeti Haber kaynağı, “Hindistan’ı suçlamak gıda sorununu çözmeyecek. “

Pekin:

Pazar günü Çin, G7’nin Buğday ihracatını düzenleme kararının Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeleri suçlamanın küresel gıda krizini çözeceğini söylemesiyle ilgili eleştirilerinin ardından Hindistan’ın savunmasına geldi.

Geçen hafta Hindistan hükümeti, ihracatını yasaklı kategoriye yerleştirerek Buğdayın ihracat politikasını düzenledi. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlandığı siparişte, hükümetin buğday ihracatını “Canlı etki” ile yasakladığı bildirildi.

Ancak bu raporun ortasında şaşırtıcı olan, Çin devletinin Yedi ülke grubundan (G7) gelen eleştirilerin ardından Hindistan’ı savunmasıydı. Global Times (GT), Çin hükümeti Haber kaynağı, “Hindistan’ı suçlamak gıda sorununu çözmeyecek. “

“Şimdi, G7 tarım bakanları Hindistan’ı buğday ihracatını yasaklamamaya çağırıyor, öyleyse neden G7 ülkeleri ihracatlarını artırarak gıda piyasası arzını istikrara kavuşturmak için harekete geçmiyor? ” GT’de.

“Hindistan dünyanın en büyük ikinci buğday üreticisi olmasına rağmen, küresel buğday ihracatının sadece küçük bir kısmını hesaplıyor. Buna karşılık, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa Birliği ve Avustralya dahil olmak üzere bazı gelişmiş Ekonomiler, Buğdayın en büyük ihracatçıları arasında” diye ekledi.

GT’ye göre, bazı Batılı ülkeler Prospect küresel Gıda krizini uyandırmak için buğday ihracatını azaltmaya karar verirlerse, gıda arzını güvence altına almak için baskıyla karşı karşıya kalan Hindistan’ı eleştirecek bir konum yok.

Makale, G7 ülkelerinin . tedavi küresel Gıda krizi tavsiyesi Hindistan’ı ve diğer gelişmekte olan ülkeleri eleştiriyor.

Öte yandan Hindistan Cumartesi günü bir basın açıklaması yayınladı ve burada buğday ihracatını kısıtlama kararının gıda fiyatlarını kontrol edeceğini ve Hindistan’ın ve Chilled ile karşı karşıya kalan ülkelerin gıda güvenliğini artıracağını, bu nedenle Hindistan’ın tüm sözleşmeleri yerine getirdiği için güvenilir bir tedarikçi olmaya devam ettiğini söyledi.

Gıda ve Tüketici İşleri Dairesi Sekreteri Sudhanshu Pandey ile düzenlediği basın toplantısında konuşan Tarım Bakanı, Ticaret Bakanı Manoj Ahuja, verilen kredi mektubunun verildiği tüm ihracat siparişlerinin onurlandırılacağını söyledi.

Buğday ihracatının hangi yollarla yönlendirildiği de ekleniyor? Devlet Kanalları, sadece komşularımızın ve gıda sıkıntısı çeken ülkelerin gerçek ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enflasyonist beklentilerin kontrolünü de sağlar.

Buğdayın mevcudiyeti hakkında konuşan ticaret sekreteri Sabrhamanyam şunları söyledi: “Hindistan’ın gıda güvenliği dışında, hükümet Komşuların ve zayıf ülkelerin gıda güvenliğini sağlamaya kararlıdır. “

Denetimli serbestlik emrinin üç ana amaca hizmet ettiğini söyledi: Ülke için Gıda Güvenliğini Sürdürmek, diğerlerine yardım etmek, Hindistan’ın bir tedarikçi olarak güvenilirliğini sürdürmek.

(Ancak Başlık için, bu hikaye NDTV ekibi tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/chinese-media-supports-delhi-on-wheat-issue/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir