Karaçi’de Haradar’da meydana gelen patlamada yaklaşık bir düzine kişi yaralandı. alan


Pazartesi sabahı Karaçi’deki Bolton Market’te alevi gösteren bir görüntü patlamaya neden oldu. – Canlı YouTube/coğrafi haberler üzerinden ekran görüntüsü

  • Üç polis yaralandı.
  • Patlamada bir kadın hayatını kaybeder.
  • motosiklete bomba konuldu.

KARACHI: Pazartesi akşamı Haradar’daki Karaçi’deki kalabalık Bolton pazarını sallayan patlama, bir kadın öldü ve üç polis memuru da dahil olmak üzere neredeyse bir düzine kişi yaralandı, Coğrafi Haber bildirildi.

Yetkililer, bir Yardımcı Müfettiş (ASI) de dahil olmak üzere üç polis memurunun el yapımı patlayıcılarla yaralanması nedeniyle polis aracının hedef olduğunu söyledi. motosiklete takılan cihaz (SVU), cep telefonunun yanında patladı.

Polis, patlamanın meydana geldiği sırada ölen kadının çocuğuyla çekçekle seyahat ettiğini belirterek, tüm kurbanların en yakın hastaneye götürüldüğünü de sözlerine ekledi.

Durumlar ışığında, metropoldeki tüm kamu sağlık kurumlarında olağanüstü hal ilan edildi.

Patlamadan sonra A. itfaiye olay yerinden uzaklaştı ve alevleri söndürdü. Görgü tanıkları, uzak bölgelerde bir patlama sesinin duyulduğunu söyledi.

geliştirme, SVU’dan dört gün sonra gerçekleşir Saddar bölgesinde meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. terör olayıyla ilgili soruşturma sürüyor.

‘AMA meydan okuma’

Gazetecilere konuşan Güney DIG Genel Müfettiş Yardımcısı Sharjil Haral, patlamadan yara almadan kurtulan araç sürücüsüyle görüştüğünü ve cep telefonu noktaya ulaştığında bombanın patladığını doğruladı.

Genel Müfettiş Yardımcısı, patlamanın soruşturma altında olduğunu ve polisin saldırının arkasındaki suçluları yakalamak için tüm kaynakları kullanacağını söyledi.

“Büyük nüfusa sahip bu kadar büyük bir şehirde bu mümkün [a blast to take place] bir kişi bir motosikleti veya bisikleti park edip ayrıldığında. Bu gerçekten bizim için bir meydan okuma” dedi.

“Şehrin her santimine polis konuşlandırması Mümkün değil”

Sindh Çalışma Bakanı Saeed Ghani, ülkenin çeşitli yerlerinde terör saldırılarının gerçekleştiğini ve bunun sadece eyalet yönetimi için değil, Pakistan’ın tamamı için zor olduğunu söyledi.

“Böylesine büyük bir şehirde, her şeritte ihtiyaç duyulan her şeyi takip etmek imkansız. […] her santim polis konuşlandırılması mümkün değildir”. bakan dedi.

Çalışma bakanı, ülke düşmanlarının siyasi istikrarsızlıktan yararlandığını söyledi. Ancak polis ve korucuların daha önce teröristleri yakaladığını ve bu sefer de onları yeneceklerini sözlerine ekledi.

Kınama yağıyor

Başbakan Şahbaz Şerif olayı kınadı ve genç kadının patlamada hayatını kaybetmesinin ardından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ayrıca patlamada tüm mağdurlara başsağlığı diledi ve suça karışan suçluların bir an önce yakalanması için ilgili makamlara gönderildi.

Başbakan Shehbaz ayrıca Sindh hükümetine Merkezden tam yardım alacağına dair güvence verdi ve ülke genelinde güvenlik durumunun güçlendirilmesini emretti.

Ayrıca eyalet hükümetinden kurbanın son teknoloji tedavi tesislerini almasını sağlamasını istedi.

Başbakan Pencap Hamza Şahbaz da olayı kınadı ve patlamada yaralanan kişilerin bir an önce iyileşmesi için dua etti.

“Bu tür olayları ancak birlik ve uzlaşı ile durdurabiliriz. […] Lider bakan yaptığı açıklamada, düşmanın ülkede istikrarsızlık yaratmak için komplo kurduğunu söyledi.

Başbakan, saldırıları önlemek için yetkililerin daha fazla siyaset ve ulusun çıkarları için düşünmesi gerektiğini söyledi.

MQM-P Rabta Komitesi olayı kınadı ve kurbanların aileleriyle dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

“Terör saldırılarındaki artış endişe verici. […] Kolluk kuvvetlerinin (LEA) teröristlerle demir yumrukla mücadele etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

bakan, hükümetin Haradaru bölgesine yönelik tehdit hakkında özel olarak bilgilendirilmediğini ve Terör olaylarının olasılığının sadece Sindh’de değil, ülke genelinde yaygın olduğunu belirtti.

Ancak hükümetin terör ve terör örgütleri tehdidini kökten ortadan kaldıracağına yemin etti. “Biz de raporlarımız doğrultusunda aksiyon alıyoruz.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/one-deadabout-a-dozen-people-were-injured-in-an-explosion-that-rocked-haradar-in-karachi-area/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir