Karnataka: Şimdi Hinduların Serangaptana Camii’nde dua etmesine izin verilmesi talebi


Varanasi’deki Gianfabe Camii’nin ortasında, Başbakan Narendra Modi’nin adını taşıyan bir forum üyeleri Karnataka’daki Mandya Bölge İdaresi’ne ulaştı ve Hinduların enkazın üzerinde durduğunu iddia ettikleri bir camide namaz kılmaları için izin istedi. Hanuman Tapınağı.

Tipu Sultan’ın yönetimi sırasında 1782 civarında inşa edilen, Bengaluru’dan yaklaşık 120 km uzaklıktaki Srirangapatna’daki Jameh Camii, Hindistan Arkeolojik Araştırmaları (ASI) tarafından korunan bir miras alanıdır. O. Okulu da yönetiyor.

Heyetin bir parçası olan Narendra Modi Eyaleti Fisher Manch sekreteri CT Manjunath, Komiser Yardımcısı Mandya ile bir araya gelerek Hinduların camide namaz kılmalarına izin vermek için izin istedi.

Tipu Sultan’ın İran’daki hükümdara yazdığına dair belgelenmiş kanıtlar, inşa edilen camiden önce bir Hanuman tapınağının varlığını kabul eder; Sütunlar ve duvarlardaki Hindu yazıtları ile birlikte konumumuzu desteklemektedir. Yönetimden Hinduların camide dua etmesine izin vermesini istiyoruz.

Geçenlerde istifa eden eski Karnataka bakanı kansas ashwaraba, bir müteahhit intihar ederek öldükten sonra adını kırptı, bir FIR raporu, Müslüman liderlerin bile cami şekillenmeden önce bir tapınak olduğunu kabul ettiğini iddia etti. Babür dönemi yönetimi sırasında yaklaşık 36.000 tapınak yıkıldı/hasar gördü. Anayasa Mahkemesi kararına göre tüm tapınakları oluşturmadan geri alacağız dedi.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/karnataka-now-demand-for-allow-hindus-to-pray-at-serangaptana-mosque/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir