Kraliçe II. Elizabeth, onuruna adlandırılan yeni Londra Metrosu hattını işaretlemek için sürpriz bir görünüm sergiliyor


Londrakraliçe ikinci Elizabeth Salı günü Londra’nın merkezindeki bir tren istasyonuna onuruna yeni tamamlanan metro hattını görmek için sürpriz bir ziyarette bulundu. Halkla olan temaslarının çoğunu azaltan 96 yaşındaki hükümdar, 24 Mayıs’ta halka açılacak olan doğu-batı Elizabeth Hattı’nı görmek için Salı günü Paddington İstasyonu’nda göründü.

Etkinliği “mutlu bir gelişme” olarak nitelendiren Buckingham Sarayı, “organizatörlere onun katılabileceği konusunda bilgi verildi” dedi.

BRİTANYA-KRALİYET-TAŞIMA-DEMİRYOLU
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 17 Mayıs 2022’de Londra’daki Paddington İstasyonu’na yaptığı ziyarette, yeni Elizabeth Line demiryolu hizmetinin açılışından önce Londra’nın Crossrail projesinin tamamlanmasını kutlamak için tepki gösteriyor.

ANDREW MATTHEWS/HAVUZ/AFP/Getty


Güneş sarısı bir kıyafet ve eşleşen bir şapka giyen kraliçeye, resmi ziyaret için en küçük oğlu Prens Edward da katıldı. Elinde bastonla istasyonu gezerken gülümsediği görüldü.

Hükümdar, haftalar sonra ilk kez Cuma günü Royal Windsor Horse Show’a katılarak sevgili atlarının performansını izlerken kamuoyuna ilk kez göründü.

İngiltere, 2-5 Haziran tarihlerinde dört günlük Platinum Jübile şenlikleri ile hükümdarın tahttaki 70 yılını kutlamaya hazırlanırken, kamuoyundaki görünümleri yakından izleniyor.

Geçen hafta, oğlu ve tahtın varisi Prens Charles’tan Parlamentonun eyalet açılışına başkanlık etmesini ve hükümetin yasama programını belirleyen Kraliçe’nin Konuşmasını sunmasını istedi.

Saray yetkilileri, son aylarda “periyodik hareketlilik sorunları” yaşadığını ve hareket etmekte zorluk çektiğini söyledi.

Kraliçe 96. yaş gününü kutladı CBS News kıdemli dış muhabiri Holly Williams, onun yaşındaki bir kadın için hala iyi durumda göründüğünü söyledi. Ancak bir baston kullandığı görüldü ve hareketlilik sorunlarına atıfta bulunarak birkaç etkinlikten çekildi.

Windsor Hanedanı’nın reisi için son iki yıl kolay geçmedi. O kocası Prens Philip’i kaybetti yaklaşık bir yıl önce ve ikinci oğlunu gördü Prens Andrew skandala karıştı.

Birleşik Krallık’taki birçok kişi, kraliçeyi Salı günü dışarıda görmekten rahatlamış olacak. İngiliz tahtında 70 yıl rekor bir hizmet veren Platinum Jübilesini kutlamak için kutlamalar Haziran başında başlıyor. Buckingham Sarayı’nda askeri geçit töreni, sokak partileri ve bir pop konseri de dahil olmak üzere dört günlük bir kutlama ve ulusal bayram olacak.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/queen-elizabeth-ii-surprise-visit-new-train-london-underground-line/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir