Pakistan ve Suudi Arabistan ilişkileri güçlendirme taahhüdünü doğruladı


İSLAMABAD: Pakistan ve Suudi Arabistan, iki ülke arasında ortak din, ortak değerler ve kültüre dayalı köklü bağları daha da güçlendirme arzusunu dile getirdi.

Bu konu, Başkan Dr. Arif Alvi ile Suudi Büyükelçisi arasında yapılan görüşmede tartışıldı. Pakistan’da Nawaf bin Saeed Al-Malki Başkan olarak.

Cumhurbaşkanı Alvi, Pakistan’ın zor zamanlarda Pakistan’ı her zaman destekleyen Suudi Arabistan ile ilişkilerine büyük önem verdiğini söyledi.

Her iki ülkenin de bölgesel ve küresel sorunların sayısı üzerinde önemli bir yakınlaşma kaydettiğini söyledi.

Başkan, Suudi Arabistan Krallığı ile karşılıklı çıkarların farklı alanlarında stratejik ve geniş ortaklıkların daha da geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ticari bağların daha da güçlendirilmesi, girişimcilerin ve odaların teşvik edilmesi vurgulandı. Her iki ülkenin ticari ilişkileri, ikili ticaret bağlantılarını geliştirmek için düzenli olarak etkileşime girer.

Başkan Alvi ayrıca Suudi Arabistan’daki 2 milyondan fazla Pakistan diasporasının her iki kardeş ülkenin ilerlemesinde ve gelişmesinde önemli rol oynadığını vurguladı.

Ayrıca Büyükelçi’den Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz Al Saud’a sıcak selamlarını iletmesini istedi ve Pakistan halkı onun sağlık ve uzun yaşamı için dua etti.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/pakistan-and-saudi-arabia-confirm-commitment-to-strengthen-ties/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir