Ukrayna savaş yaptırımları Rusya’yı yeni arabalar için güvenlik ve çevre standartlarını düşürmeye zorluyor


Moskova — Rusya, hava yastığı gereksiniminin düşürülmesi gibi, kendi topraklarında üretilen otomobiller için güvenlik standartlarını hafifletti. Batı yaptırımları üzerinde Ukrayna’da savaş elektronik bileşenlerin ve araba parçalarının kıtlığına neden oldu. 12 Mayıs’ta imzalanan bir kararnamede, Rus hükümeti ülkede üretilen bazı yeni araç türlerini sertifikalandırmak için azaltılmış gereksinimlerin bir listesini açıkladı.

Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) sensörleri, hava yastıkları veya emniyet kemerleri için Acil Kilitleme Toplayıcıları (ELR) olmayan araçların üretimini içerir. Kararname 1 Şubat 2023 tarihine kadar yürürlüktedir.

Rusya Zafer Bayramı Ruh Hali
7 Mayıs 2022’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in üzerinde “Rusya için” yazan bir reklam panosunun önünden bir araba geçiyor.

Musa Sadulayev/AP


Aynı kararnameye göre, Kommersant gazetesi Pazartesi günkü sayısında, Rusya’nın otomobiller için çevre standartlarını önemli ölçüde azaltacağını ve bunları 1988’de üretilen araçlar için standartlara geri getireceğini söyledi.

Moskova’nın Şubat ayı sonlarında Ukrayna’ya asker göndermesinin ardından Batılı ülkeler, diğer önlemlerin yanı sıra ülkeye otomobil parçaları ihracatını yasaklayarak Rusya’yı bir dizi yaptırımla vurdu.


Volkswagen CEO’su Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı

02:04

Audi, Honda, Jaguar ve Porsche dahil olmak üzere çok sayıda otomobil üreticisi, otomobillerinin veya parçalarının Rusya’ya satışını durdururken, BMW, Ford, Hyundai, Mercedes, Volkswagen ve Volvo Rus üretimini durdurdu.

Bu ayın başlarında Rusya, Ukrayna ihtilafı nedeniyle getirilen kısıtlamaları aşmak için büyük otomobil markaları ve yedek parçaları da dahil olmak üzere yüzlerce mal kategorisinin fikri mülkiyet sahibinin onayı olmadan ithal edilmesine izin verdi.

Başkan Vladimir Putin defalarca Rusya ekonomisinin yaptırımları iyi atlattığını söyledi, ancak ekonomistler en kötü ekonomik etkinin hala gelmekte olduğuna inanıyorlar.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/russia-ukraine-war-sanctions-putin-safety-environmental-standards-cars-airbags/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir