Adalet Bakanlığı, 6 Ocak’ta Meclis komitesinden bir röportaj talep ediyor.


Adalet Bakanlığı, Meclis Komitesinden 6 Ocak 2021’de davayı soruşturmasını istedi. Görüşmenin sonuçlarında Kongre’ye yapılan saldırı, isyanın cezai incelemesi ve yasama soruşturması arasındaki olası işbirliğinin nadirdir.

Komite Başkanı Rep. Benny G. Thompson (D-Miss), Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, Adalet Bakanlığı’nın yanı sıra bazı eyalet ve yerel müfettişlerin komitenin Meclis milletvekilleri ve müfettişler tarafından yürütülen röportajların kopyalarını paylaşmasını talep ettiğini söyledi.

Thompson, “İş ürünümüze erişmek istediklerini anlıyorum ve onlara “Hayır, onu kimseye vermiyoruz” dedik. Komite, müfettişlerin ofis komitesindeki kayıtları incelemesine izin verebilir, dedi.

Adalet Bakanlığı, Kongre’nin Joe Biden’ın seçim zaferini iptal etmesini talep etmek amacıyla Capitol’ü işgal ettiği iddia edilen yüzlerce kadın ve erkeği kovuşturuyor. Federal savcılar ayrıca yakın zamanda soruşturmalarını, isyanlardan önce gelen Başkan Donald Trump’ı desteklemek için mitingleri kimin planladığını ve finanse ettiğini de içerecek şekilde genişletti. Ve Gürcistan’da, yerel bölge savcısı, Trump’ın bu eyalette seçim sonuçlarını etkileme girişimleri hakkında cezai soruşturma açtı.

Donald Trump’ın dahil olduğu kilit soruşturmaların durumu

New York Times ilk olarak Salı günü, Adalet Bakanlığı’nın geçen ay bir Temsilciler Meclisi komitesi tarafından yürütülen röportajların transkriptlerine arama erişimi için bir mektup gönderdiğini bildirdi. Talep açıktı ve komisyon materyalinin ne kadarının belli olmadığı Adalet Bakanlığı’nın gözden geçirilmesini istediğini belirten bir durum, isminin açıklanmaması koşuluyla devam eden soruşturmayı görüşmek için görüştüğünü söyledi.

Böyle bir istek olağandışıdır. Adalet Bakanlığı ve Meclis komitesi, ayrı soruşturma hatlarını koordine etmekten büyük ölçüde kaçındı. Ancak, ikinci yıl soruşturma yapmak için iyi bir iş çıkarmak ve bir kongre soruşturmasının önümüzdeki haftalarda veya aylarda sona ermesi bekleniyor, savcılar komite anahtar sertifikasını gözden geçirmek istiyorlar.

DOJ ve FBI’ın sunucuları olduğu göz önüne alındığında, Mülakat transkriptlerinin nasıl yardımcı olabileceğini bilmek bu kadar zor. Kongre’nin sahip olmadığı araştırma araçları ve yöntemleri.

Ancak Meclis komitesi, insanların işbirliği yapmasını sağlamak için agresif adımlar attı. soruşturması ve başkanken Trump’a yakın olan bazı asistanların ayrıntılı ifadeleri de dahil olmak üzere 1000’den fazla röportaj ile.

Temsilciler Meclisi, Adalet Bakanlığı’ndan, komite talebiyle işbirliği yapmamayı küçümseyen birkaç eski Trump yardımcısına karşı cezai takibat başlatmasını istedi.

Soruşturmasının adalet departmanının genişletilmesinin bir parçası olarak, Washington’daki federal büyük jüri, Trump Orbit’teki planlama, finansman ve yürütmede yardımcı olan bazı yetkililere mahkemeye talep gönderdi. mitingler ve sadece 6 Ocak’a kadar.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/the-justice-department-is-requesting-an-interview-from-the-house-committee-on-jan-6/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir