Buffalo Shooting: Son Dakika Haberleri ve Biden’ın Adresi


Başkan Biden Salı günü silahlı saldırı kurbanlarının aileleri, yerel kolluk kuvvetleri, ilk sanıklar ve toplum liderleriyle görüşmek üzere Buffalo’ya gitti. Başkan, Vali Kathy Hochul, Senatörler Chuck Schumer ve Kirsten Gillibrand ve ilk Siyah belediye başkanı Belediye Başkanı Byron W. Brown da dahil olmak üzere birçok New York yetkilisine katıldı. Bu transkript, netlik için biraz kırpılmıştır.

Çoğunluk Lideri Schumer, Senatör Gillibrand ve Kongre Üyesi Higgins ve Vali, aradığımda telefonumu açtığım için teşekkür ederim.

Ve Başkan Brown, harikaydınız. Teşekkür ederim. Ve çok şey olduğunu biliyorum – bir başkan yardımcısı veya bir başkanlık gezisi ortaya çıktığında – her türlü eşya ve insan var ve ben biliyorum Bu basit değil.

Kolluk kuvvetlerinize sadece bu krizde ne yaptıkları için değil, bizler ve bugün burada bulunan tüm seçilmiş yetkililer ve kolluk kuvvetleri, ilk muhataplar ve dini liderler için teşekkür etmek istiyorum.

Jill ve ben seninle ve ailelerle kalktık, seninle yas tutmaya geldik. Aynı şey değil, ama ruhundan bir parçayı kaybetmenin nasıl bir şey olduğunu az çok biliyoruz, ister kızı, karı koca, ister anne, baba olsun. Sahip olma hissi – bazılarınıza söylediğim gibi, yalnız konuştuğumuzda, göğsünüzde bir kara delik varmış gibi hissediyorsunuz ve nefes alamıyor, boğuluyorsunuz.

En azından bizim için böyle hissettim ve eminim bunun bazı versiyonları size, öfkeye, acıya, çok derin bir kaybın derinliğine benziyor. Biliyorsunuz, bunu bildiğimizi biliyorsunuz, buna inanmak zor ve muhtemelen inanmayacaksınız, ama şimdi size kişisel deneyimimizden ve tanıştığımız diğer birçok kişinin o gün gelecek, en sevdiğiniz kişi gülümsediğinde gelecek. onu hatırla. Onu hatırladığınızda, gözlerinizde yaşlar dolmadan önce dudaklarınıza bir gülümseme getirecek. Ne olacağı biraz zaman alır. Biraz zaman alır. Bu sezondan daha uzun sürebilir ama sizler için duamız bu zamanın er ya da geç gelmesidir. Ama sana söz veriyorum, gelecek.

Millet olarak ailelere söylüyorum, onları hatırlıyoruz. Onlar hakkında okuduk. Onlara sevginin gösterildiği ve hepinizin süpermarkette gösterdiğiniz anıtı ziyaret ettik.

65 yaşındaki Celestine Cheney, beyin kanserinden kurtulan, cemaatçi, tombala oyuncusu en sevdiği kumu yapmak için çilek almaya gitti. Sevgi dolu anne ve büyükanne.

Roberta Drury, 32, canım kızı ve kız kardeşi. Kemik iliği naklinden sonra kardeşine bakmak için eve döndüğünde heyecanlandı. Akşam yemeği için ürün almaya gitti. Odadaki herkesin gülmesini ve içeri girerken gülümsemesini sağlayan Dikkat Merkezi.

Andre McNeil, 53 Restoranda çalıştı. 3 yaşındaki oğlunun doğum günü pastasını almaya gitti. Oğlu doğum gününü kutlar, “Baba nerede?” diye sorar.

72 yaşındaki Katherine Massey, okullarda kostümler giyen, parkta çimleri biçen ve yerel seçimlere yardım eden yazar ve avukat. Ailede ve toplumda tutkal.

Margus Morrison, 52, okul otobüsü yardımcısı. Aile ile haftalık film gecesi için atıştırmalıklar almaya gittim. Bir eş, üç çocuk ve üvey kız bıraktı. Onların merkezi dünya.

Hayward Patterson, 67 baba, kilise hizmetlisi. Kantinde evsizleri besledi. Yardıma ihtiyacı olan komşular bakkaldan aldı. son nefesini verirken başkalarının bagajına yiyecek koydu.

55 yaşındaki Aaron Salter, emekli Buffalo polis memuru. üç yıldır. Üç on yıl. Elektrikli arabaları severdi. Cumartesi öğleden sonra başkalarını kurtarmak için canını verdi ve bu adam satın aldığı yeleği – vücut zırhını – giymemiş olsaydı birçok hayat kurtulacaktı. Sevgili baba ve koca.

Geraldine Talley, 62 yaşında. Tanınmış deneyimli bankacı. onun sıcak, nazik kişiliği için. Herkes için bir arkadaş. sadık anne ve büyükanne.

Ruth Whitfield. Sevgili eş, anne büyükanne, büyük anneanne. kilise korosunda şarkı söyledi. kocasının bakıcısı ona temiz giysiler getiriyor, saçını kesiyor, bakım evinde her gün onu ziyaret ettiğinde elini tutuyordu. kalp gibi büyük o nasıl kafası.

Pearl Young, 77, büyükanne, Tanrı’nın anne misyoneri, aynı zamanda yerel yemek külotları işleten devlet okulu öğretmeni. Şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve aileyi severdi.

Ve yaralanan üçü de, 20 yaşındaki Zaire Goodman, boyunlarından vurularak öldürüldü, ancak içinden geçmeye çalıştı; Jennifer Warrington, 50; 55 yaşındaki Christopher Braden, her ikisi de iyileşmek için uzun bir yolda yaralandı.

Aşkın, hizmetin ve toplumun bireysel hayatı, biz iyi insanlar olduğumuz için Amerikalıların büyük ulusu gibi kim olduğumuza dair daha fazla hikaye söylüyor. Jill ve ben size bu mesajı halkımızın ruhunun derinliklerinden getiriyoruz. Amerika’nın kazanmasında hiçbir kötülük olmayacak. Sana söz veriyorum. Nefret kazanmayacak ve beyaz üstünlüğü son söz olmayacak.

Çünkü kötülük Buffalo’ya geldi ve korku ve ırkçılığa dayanan nefret dolu ve sapkın ideoloji adı altında masum insanları öldüren militanlarda çok fazla yere geldi. O kadar çok ki; Bakkalda 10 hayat kısa sürdü, üç kişi yaralandı – üç – üç kişi, Binghamton’dan 200 mil uzakta, dünyada canlı yayınlayacağı kanlı, ırkçı saldırıyı gerçekleştirmek için araba kullanan nefret eden bir kişi tarafından yaralandı.

Burada yaşananlar basit ve açık: terör. terörizm. Aile içi terör. Bir grup insanı doğası gereği diğer herhangi bir gruptan daha kötü belirleyen, nefret ve iktidara yönelik şiddetli şehvetin hizmetinde şiddete neden oldu. Medya ve siyaset yoluyla gelen nefret İnternet, öfkeli, yabancılaşmış ve kaybolmuş insanları, değiştirilecekleri yanlış inancına doğru radikalleştirdi. Bu kelime. Bir başkası tarafından değiştirildi. Kendilerine benzemeyen insanlar tarafından.

ben ve hepiniz yalanları reddediyorsunuz. Tüm Amerikalıları yalanları reddetmeye çağırıyorum ve siyasi kazanç ve çıkar için yalan yayanları kınıyorum.

İşte bu. Bu ideolojinin serbest bıraktığı ölümcül ve yıkıcı şiddette çok fazla kez gördük. Charlottesville, Virginia’da “bizi değiştiremezsiniz” sloganlarını duyduk. Senatörün bildiği üzere başkan için tekrar aday olmayacaktım. Charlottesville’deki Virginia’daki tarla ormanlarından meşale taşıyanların, bizi değiştiremezsiniz diye bağıran, beyaz üstünlükçülerin eşlik ettiği ve Nazi pankartları taşıyan o insanları gördüğümde, “Hayır, hayır” dedim. Ve ben, Tanrı aşkına, Chuck olduğumu bilenler, kesin olarak kaçmak istemediğimi bilirsin. Ama izin verirsem lanetlenirim… Her neyse. Gideceğim.

Bakın, Charleston, Güney Karolina’da toplu katliamlar gördük; El Paso, Teksas; Pittsburgh’da. Atlanta’da geçen yıl. Bu Dallas, Texas ve şimdi Buffalo’da zayıf. Buffalo, New York’ta.

Beyazın üstünlüğü zehirdir. Bu zehir. Gerçekten öyle. Vücudumuzun içinden politik geçiyor. Ve gözümüzün önünde iltihaplanmasına ve büyümesine izin verildi. Daha fazla değil. Daha fazla değil. Amerika’da hiçbir beyaz üstünlüğünün olmadığı ideolojisinin mümkün olduğunca açık ve ikna edici bir şekilde söylememiz gerekiyor. Hiçbiri.

Bak, başarısızlık suç ortaklığı olacağını söylüyor. Sessizlik suç ortaklığıdır. Bu suç ortaklığı. Sessiz kalamayız.

Milletimizin gücü her zaman fikirden geldi – kulağa basmakalıp gelecek, ama bir düşünün – milletimizin fikri nedir? hepimizin Tanrı’nın çocukları olduğumuzu. Tüm çocuklar hayat, özgürlük. Çok yönlü ürünlerimiz Tanrı’nın armağanları. Devletten almadık. Var olduğumuz için aldık. Onları korumak için çağrıldık. Nefret edenlerden ve onların savaş silahlarından, sokaklarımızda, okullarımızda dolaşanların söz ve eylemlerindeki şiddetten. Bu zehir, bu şiddet Günümüzün hikayesi olamaz. Olacaklara izin veremeyiz.

Bak, saf değilim. Trajedinin tekrar geleceğini biliyorum. Sonsuza kadar üstesinden gelinemez. Ayrıca tam olarak anlaşılamaz. Ama yapabileceğimiz bazı şeyler var. Saldırı silahlarını sokaklarımızdan bırakabiliriz. Bunu daha önce yapmıştık. Geçen sefer suç yasasını geçirdiğimde yaptım ve şiddet azaldı ve ateş açıldı. İnsanların radikalleşmesini şiddete dönüştürmekten alıkoyamayız ama teröristleri işe almak ve harekete geçirmek için internetin acımasızca sömürülmesiyle mücadele edebiliriz. Yeter ki bunu yapacak cesarete sahip olalım.

Bakın, Amerikan demokrasi deneyi benim hayatımda olmadığı kadar tehlikede. Bu saat tehlikede. Amerika’yı seviyormuş gibi yapan ama benim Amerika’yı anlamadığım insanlardan nefret ve korku çok fazla oksijen alıyor. Nefret ideolojisine direnmek, insanların her şeyiyle ilgilenmeyi gerektirir. Ayrım yapmamak. Muhterem, Kutsal Yazı, hepimizin tanrının bir parçası olduğumuzu görerek.

Bu benim bildiğim ve Jill’in bildiği Amerika. Ve çoğunluk en iyisini hak ediyor – bakın, biz en çok uluslu, en dinamik ulusuz. dünya tarihinde. Şu anda, Amerika’daki çoğu kişi gibi herhangi bir arka plandan tüm ırklardan insanlar için konuşmak ve beyaz üstünlüğünü bırakmak. Bu nefret dolu saldırılarda gördüğümüz bu eylemler, nefret dolu bir azınlığın görüşlerini temsil ediyor.

Amerika’yı çarpıtmalarına izin veremeyiz. gerçek Amerika. milletin ruhunu yok etmelerine izin veremeyiz.

Bir ABD başkanı gibi, sürekli dünyayı dolaşırım. Ve diğer insanlar bana soruyor Diğer ülkelerdeki devlet başkanları bana neler olduğunu soruyor? Tanrı aşkına 6 Ocak’ta ne oldu? Buffalo’da ne oldu? Soracaklar.

Siyahların haftalık bakkal alışverişinin ırkçı davada tam ölçekli savaş silahlarını düşürebileceği ülkede yaşamaktan vazgeçmeliyiz.

Güç ve çıkar için korku ve yalanların bir araya geldiği bir ülkede yaşamaktan vazgeçmeliyiz.

Hepimiz Amerika’nın bu büyük davasına üye olmalıyız.

Bu iş, her şeyimizi alır. Başkanlar, politikacılar, yorumcular, vatandaşlar. Hiçbirimiz taraf tutamazsın. Burada Buffalo’da olan şeyi çözmeliyiz, trajediden, bu trajediden umut, ışık ve hayat gelecek. Yapmalı.

Ve bu bizim saatimizde, Amerika’nın kutsal davası asla bükülmez, asla kırılmaz, asla bükülmez. Ve sevdiğimiz Amerika ayakta durmayı seviyoruz. Peki aileler, acınız için kaybettiğiniz sevdiklerinizin hayatına layık bir yaşama amacı bulabilir miyiz?

Kilisemde söylenen Mezmur 91’e dayanan bir ilahiden, sizi kartal kanatlarında yükseltmesine ve şafağın nefesinde taşımasına izin verin, güneş gibi parlasın ve sizi avucunun içinde tutsun.

Bizim için dileğimdir. Kararlı olursak yaparız. Eğer nefret edenleri kabul edersek. Ve her neyse, bu sadece kâr ve siyasetle ilgili. Düşmüşlerin ruhu huzur içinde yatsın ve ihtişam içinde yükselsin. Ve Tanrı şimdi ve her zaman Amerika Birleşik Devletleri’ne rehberlik etsin.

Ben Scranton’daki evinden çıkarken büyükbabam gibi aileler konuştu, “Joey, inancı yay” dedi ve büyükannem – hayır, “İnancı koru” derdi ve büyükannem dedi ki, ” Hayır Joey, inancı yay.” Biz seni düşünüyoruz. Birbirinize sıkı tutunun. Birlikte olmak. Bunu atlatacaksın ve biz de Buffalo’yu ve Birleşik Devletler’i daha iyi bir yer haline getireceğiz. bugünden daha yaşanacak yer.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/buffalo-shooting-breaking-news-and-bidens-address/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir