Çevrimiçi kumarbaz, bir büro hatası sayesinde aldığı 358.000 $ değerindeki COVID yardımını boşa harcadığı için “çok üzgünüm”


Tokyo — Japonya Denizi’nde bir zamanlar sakin olan 3.000 nüfuslu bir balıkçı kasabası kargaşa içinde – pandemik oranlarda bir mali hatayla ulusal manşetlere itildi. Yamaguchi Eyaletindeki Abu, sakinlerinden birine çeyrek milyon doları çarçur ettiği iddiasıyla dava açıyor. Kovid-19 pandemisi asla sahip olmaması gereken yardım fonları.

Adamın 773 dolar alması gerekiyordu. pandemik rahatlamaancak bir büro hatası sayesinde, kazara kendi bölgesindeki yüzlerce düşük gelirli haneye dağıtılması amaçlanan miktarın tamamına ulaştı – toplam 358.000 dolar.

Abu Belediye Binası hatasını aynı gün keşfetti ama artık çok geçti. Yetkililer tarafından adı açıklanmayan 24 yaşındaki bir mağaza memuru olan alıcı, parayı hemen başka bir hesaba aktardı ve öfkeli bir çevrimiçi kumar oynamaya başladı. Sadece 11 gün içinde, Abu yetkilileri parayı mahkemeler aracılığıyla geri almak için boş yere uğraşırken, her şey ortadan kalktı.


Kaliforniya’da keşfedilen büyük işsizlik dolandırıcılığı planı

03:26

İlk başta reddettikten sonra, adamın ikinci düşünceleri olduğu ve fonları küçük taksitler halinde kasabasına iade etmeyi teklif ettiği bildirildi.

Yomiuri Shimbun gazetesine göre adam mahkemede avukatından alıntı yaparak “Kullandığım için çok üzgünüm” dedi. Avukatı ayrıca müvekkilinin parayı geri ödeyemeyeceği konusunda şüphe uyandırdı.

Abu Belediye Başkanı Norihiko Hanada düzenlediği basın toplantısında davanın ayrıntılarının mahkemede ortaya çıkmasını istediğini ve fonları geri almak için adama karşı dava açacağını söyledi. Hanada, adamın pişman olduğunu ve parayı geri ödemeyi teklif ettiğinden “dürüstçe mutlu olduğunu” söyledi ve kendisinin de hatalı para transferi için özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Ancak Twitter’da 730.000’den fazla takipçisi olan bir komedyen ve TV kişiliğinden politikacıya dönüşen Hideo Higashikokubaru, belediye başkanını “yumuşak” olarak nitelendirdi ve dolandırıcının cezai kovuşturmaya maruz kalması gerektiğini söyledi. Paranın “herhangi bir şekilde” geri ödenmesini istedi.

Higashikokubaru ayrıca belediye başkanının ve olaya karışan tüm personelin disiplin cezasına çarptırılması çağrısında bulundu.

Abu kasabası, kırsal Japonya’nın çoğu gibi, şiddetli nüfus düşüşü ile boğuşmak. Sakinlerinin yarısı 65 ya da daha büyük olduğundan, genç sakinleri oraya yerleşmeleri için bir dizi sübvansiyonla ikna etmeye çalıştı – ve 2020’nin sonlarında şehre taşınan 24 yaşındaki kumarbaz, alıcılardan biri olabilir. bu faydalar.


Bir Japon Kasabasını Yeniden Nüfuslandırmak

05:30

Japonya’nın dünyanın en iyilerinden birine sahip olduğu söyleniyor. en kötü kumar bağımlılığı oranları — burada kumarhane tesisi gelişimine muhalefeti harekete geçiren bir gerçek. Dünyanın büyük kumarhane operatörleri, Japonya’yı endüstrilerinin fethetmesi için “son sınır” olarak görüyor.

Japon yetkililer, zorlu muhalefete rağmen, kumarhane kumar sektörünün gelişimini turizm için kritik olarak görerek operatörlerden teklif talep etmeye devam ettiler.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/covid-relief-fraud-japan-online-gambler-very-sorry-pandemic-funds-squandered/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir