CM, Hazar Khvani’de bir park açtı


PEŞAVAR: Başbakan Mahmud Han Salı günü, en büyük park olan “Gulistan-e-Khazar Khvani”nin resmi açılışı gerçekleşti. 370 milyon rupi maliyetle tamamlandı eyalet başkentinin.

Başbakan, ziyareti sırasında 50 milyon rupiye mal olan Shaikhabad Kız Lisesi’nin yeni inşa edilen binasını da hizmete açtı.

Hazar Khvani Parkı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, başbakan, parkın eyalet yönetiminin Peşaver halkına armağanı olduğunu belirterek, parkın oluşturulmasının Peşaver şehrinin güzelliğinin genişletildiğini söyledi. Ailelerin bu megaparkı ziyaret etmeleri için haftanın ayrı günleri ayrılacak” dedi. katma.

Başbakan, il genelinde eski parkların restore edildiğini, çevre yolunun eksik bağlantısının tasarımı için 14 milyar rupi değerinde PC-I’nin de OK için uygun foruma gönderildiğini söyledi. Aynı şekilde, Peşaver kentindeki araç trafiği sorunlarını çözmek için, şehir dışında yeni bir genel otobüs durağının tasarımı konusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve tamamlandığında her zaman sorun için bir çözüm sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Eyalet hükümetinin arazi paylaşımı formülüne göre inşa edilen mega konut projesi Peşaver Vadisi Şehri’nde de çalışmaların sürdüğünü söyledi.

“Başbakan da dahil olmak üzere tüm devlet daireleri, sekreterlik yeni Peşaver vadisine taşınacak” diye ekledi.

Mahmoud Khan yaptı Bu, projelerin aynı zamanda Mohmand ve Jabba barajlarından Peşaver vatandaşlarına temiz içme suyu tedariki olduğu açıktır. Park Khazar Khvani’deki Peşaver Kalkınma Otoritesinin 20 çalışanı için ödenecek bir ödülün bir temele eşit olduğunu duyurdu.

Ülkenin gerçek bağımsızlığı için PTI hareketi hakkında lider bakan, İmran Khan’ı destekledikleri için tüm eyalet halkına minnettar olduğunu söyledi. Milyonlarca insanın katılacağını umuyordu.

Liderlerinin çağrısıyla bağımsızlık yürüyüşüne Imran Khan çıkıyor.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/cm-opens-a-park-in-khazar-khvani/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir