Detroit havaalanındaki bagajda 1912’den beri görülmeyen güve türleri bulundu


Gümrük ve Sınır Koruma Dairesi’nin bu hafta yaptığı açıklamaya göre, geçen yıl Detroit Metropolitan Havalimanı’nda 1912’den beri görülmeyen bir güve türü yeniden keşfedildi. Yetkililer, Filipinler’den gelen bir yolcunun bagajında ​​”çok gösterişli” güveler bulunduğunu söyledi.

CBP’nin yaptığı açıklamada, karşılaşmanın Eylül 2021’de tarım uzmanlarının yolcunun çantasını inceleyip şifalı çay için olduğunu söylediği tohumlar bulduğunda başladığını söyledi. Daha yakından bakıldığında, uzmanlar “görünür böcek çıkış delikleri” buldular ve larvalar ve pupalar – gelişimlerinin erken aşamasındaki güveler – analiz için toplandılar.

CBP, karantinadayken birkaç pupanın yumurtadan çıkarak siyah kılları kabarmış “çok gösterişli” güveleri ortaya çıkardığını söyledi. Yetkililer güvelerin türlerini tanımlayamadılar, bu yüzden bir etimologun, hayvanların ilk kez 1912’de tanımlanmasından bu yana görülmeyen bir türe ait olduklarını doğruladığı ABD Tarım Bakanlığı’na gönderildiler.

güve2.jpg
Detroit havaalanında yakalanan güvenin bir fotoğrafı.

Gümrük ve sınır koruma


Liman Direktörü Robert Larkin yaptığı açıklamada, “Tarım uzmanları, zararlı egzotik bitki zararlılarının ve yabancı hayvan hastalıklarının Amerika Birleşik Devletleri’ne girişini önleyerek ülkemizin giriş limanlarında hayati bir rol oynuyor.” Dedi. “Bu keşif, yabancı zararlıları belirleme ve Amerika’nın doğal kaynaklarını koruma konusundaki önemli misyonlarının bir kanıtıdır.”


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/moth-species-not-seen-since-1912-found-detroit-airport/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir