Hindistan Donanması için bir ilk olarak yurt içinde fırlatılan bir gemisavar füzesi test edildi.


Hint Donanması helikopteri testi- havayı ateşledi Bir gemisavar füzesi fırlatmak

Yeni Delhi:

Hindistan bugün ilk yerel hava testini başlattıSavunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü veya DRDO tarafından yapılan bir gemisavar füzesini fırlattı.

Hint Donanması tarafından yayınlanan bir videoda, bir Seaking 42B . Füzenin Odisha sahili açıklarında fistüllü olarak Deniz test menzili üzerinde uçtuğu görülürken, Note için başka bir helikopterin onu takip ettiği görüldü.

Gemisavar füzesi Seaking’den ayrılıyor Motorundan sadece birkaç metre ötede ateşleniyor ve hedefe doğru hızla uçuyor.

Today’den yapılan açıklamada, “Önce bir yerli hava Hint Donanması için gemisavar füze sistemi fırlattı”.

Füze, gerekli deniz kayma yolunu takip etti ve yüksek Doğruluk ve kontrol, yönlendirme ve görev Algoritmalarının doğrulanması ile belirtilen hedefe ulaştı. Tüm alt sistemlerin performansı tatmin ediciydi, “dedi.

Test menzili boyunca dağılmış sensörler ve çarpma noktasının yakınında füzenin yörüngesini takip etti ve tüm olayları yakaladı” dedi.

Deniz Kuvvetleri, Ev yapımı gemisavar füzesinin test ateşlemesi üzerine tweet attı, özel füze teknolojisinde kendine güveni sağlama yolunda önemli bir adım.

Helikopter için ev yapımı bir fırlatıcı da dahil olmak üzere roketi çok yeni teknolojiler kullanın.

DRDO ve Hint Donanmasının kıdemli subayları test atışlarını gördü. Savunma Bakanı Rajnath Singh daha sonra başarılı test atışları için DRDO, Donanma ve ortak ekiplerini tebrik etti.

.
Kaynak : https://worldweeklynews.com/a-domestically-launched-anti-ship-missile-has-been-tested-a-first-for-the-indian-navy/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir