KP hükümeti Gıda kartları Insaf yayınladı


PEŞAVAR: Hayber Pakhtunkhwa (KP) hükümeti, her hak eden ailenin ayda 2100 rupi / – nakit yardım alacağı eyalette Insaf Gıda Kartı Programının başlatılmasını onayladı.

Bir basın açıklamasına göre, Salı günü Başbakan Mahmud Han’ın başkanlık ettiği hükümet toplantısında plan onaylandı. Toplantıya ana sekreter, yönetim kurulu üst düzey üyeleri gelir sekreterleri, idari sekreterler ve diğer yetkililer katıldı.

Basın mensuplarına kabine kararları hakkında bilgi veren Özel Baş Bakan Yardımcısı Bilgi ve halkla ilişkiler avukatı Muhammed Ali Saif, bu program kapsamında büyük miktarda 25.92 milyar Rs harcanarak beş milyon fayda sağlanacağını söyledi. insanlar.

Kart şemasına uygun kişilerin seçimi, Esas programının halihazırda mevcut olan güvenilir verileri kullanılarak Bye tarafından yapılacaktır.

Özel asistan, önümüzdeki mali yıldan itibaren geçerli olacak olan ATM kartı örneğinde Gıda kartı Insaf’ın serbest bırakılması için Khyber bankası ile anlaşma imzalanacağını söyledi.

Kabine, un fabrikalarına kesintisiz buğday tedariği sağlamak için buğday alım sayısının 1,2 milyon mt’dan 1,4 milyon mt’a çıkarılmasını onayladı. Avukat Saif, KP hükümetinin buğday ununun tüketicilere ulaşmasını sağlamak için buğday satın alma seçeneklerine – Punjab Pakistan Tarımsal Depolama ve Hizmetler Şirketi ve Pakistan Ticaret Şirketi – herkese açık olduğunu söyledi ve eyaletin ana sanayinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli kaynağa sahip olduğunu da sözlerine ekledi. besin.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/kp-government-issue-food-cards-insaf/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir