Kuzey Kore, DSÖ’nün kaybolan bilgiler konusunda endişe duymasını memnuniyetle karşıladı


SEUL, Güney Kore (AP) – Kuzey Kore Çarşamba günü yaptığı açıklamada, salgının keşfedilmesinden sadece bir hafta sonra bir milyondan fazla insanın şüpheli COVID-19’u tedavi ettiğini söyledi, küresel uzmanlar derin endişeyi dile getirirken, tecritte başa çıkmaya çalışıyor gibi görünüyor halk sağlığı tehlikesi hakkında.

Ülke antivirüs merkezi Çarşamba günü devlet medyasında 232 880 yeni ateş vakası ve altı ölümden daha fazlasını duyurdu. Bu rakamlar, Nisan ayının sonundan bu yana toplamını 62 ölüme ve 1,7 milyondan fazla ateş vakasına getiriyor. En az 691.170 karantinada kaldığını söylüyor.

Dış uzmanlar, ateşin çoğunun COVID-19 olduğuna inanıyor, ancak Kuzey Kore’de bu kadar çok şeyi doğrulayacak bir test yok. Virüsün bazı taşıyıcılarının ateşi veya başka semptomları olmayabileceğinden, salgın neredeyse kesinlikle ateş sayısından daha fazladır.

26 milyonluk yoksul, aşılanmamış ülke nüfusunun tedavisi için sınırlı ilaç, tıbbi ekipman ve tıbbi tesisler varken bir milyondan fazla insanın nasıl bu kadar çabuk iyileştiği de açık değil. Bazı uzmanlar, ateş düştükten sonra Kuzey’in insanları karantinadan çıkarabileceğini söylüyor.

Küresel olarak, COVID-19 yaklaşık 6,3 milyon insanı öldürdü. gerçekten çok daha yüksek olarak kabul edilen insanlar. Kuzey Kore ile aynı boyutta salgınları olan ülkelerde resmi ateş sayısı her biri binlerce ölümü doğruladı.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus Salı günü yaptığı açıklamada, Kuzey Kore’nin talebine yanıt vermediğini söyledi. Daha fazla salgın verisi için.

Geçen hafta COVID-19 enfeksiyonunun ilk kez onaylanmasından önce, Kuzey Kore, virüsün korunmasına ilişkin geniş çapta tartışmalı iddiaya bağlı kaldı. BM programı destekli COVAX dağıtımı tarafından sunulan milyonlarca aşının, büyük olasılıkla bunlara ekli uluslararası izleme gereklilikleri nedeniyle kullanılmasından da kaçınılır.

Kuzey Kore ve Eritre, BM’nin tek egemen üyeleridir. Tedros, hiçbir ülkenin DSÖ’nün aşı, ilaç, test ve teknik destek tekliflerine yanıt vermediğini söyledi.

Tedros, “DSÖ (Kuzey Kore)’de daha fazla dağıtım riskinden derin endişe duyuyor” dedi. Ayrıca ülkede, altta yatan koşulları olan ve onları daha fazla ağır COVID-19’a yakalayabilecek endişe verici sayıda insana sahip olduğuna dikkat çekiyor.

DSÖ acil durum şefi Dr Michael Ryan, virüsün kontrolsüz bulaşmasının yeni seçeneklere yol açabileceğini, ancak ülkeler yardım etmeyi kabul ederse DSÖ’nün harekete geçmek için güçsüz olduğunu söyledi.

Kuzey, şimdiye kadar rakip Güney Kore’nin aşı, ilaç ve tıbbi hizmetler sağlama teklifini görmezden geldi. Ancak uzmanlar, Kuzey’in ana müttefiki Çin’den yardım almaya daha hazır olabileceğini söylüyor. Güney Kore hükümeti, Kuzey Kore’nin Salı günü Çin’den gelen acil teslimatları geri göndermek için birkaç uçak kullandığı yönünde basında çıkan haberleri doğrulayamayacağını söyledi.

Kuzey Koreli yetkililer, Salı günkü mahkeme duruşması partisi Politbüro toplantısında ülkenin krizden kendi başına çıkabileceğine dair güvenlerini dile getirmeye devam ederken, Politbüro üyeleri “önleme için ortak cephede iyi şansı sürekli olarak destekleme” yollarını tartışıyorlar. Salgın, resmi Bu Çarşamba günü Kore Merkez Haber Ajansı tarafından bildirildi.

Kuzey Kore’nin darbeyi yumuşatmak için ölüm sayısını eksik bildirdiğine dair şüpheler var. İktidarda geçirdiği on yılın en zor anını çoktan atlatmış olan Kim için. Pandemi, nükleer silahlar ve Kim’in füze gelişimi üzerindeki yanlış yönetim ve ABD yaptırımları tarafından zaten ihlal edilen ekonomiye daha da fazla zarar verdi.

Kim Jong-un, Politbüro toplantısında yetkilileri, “devletin krizle başa çıkma kapasitesindeki olgunlaşmamışlığı” vurguladığını söylediği pandemiye erken tepkileri nedeniyle eleştirdi ve ülkenin savunmasızlığını “olumlu olmayan tutum, uyuşukluk ve eylemsizlikten” sorumlu tuttu. ”dedi KCNA.

Raporda, yetkilileri işyerinde virüs kontrollerini hızlandırmaya ve temel ihtiyaçların tedarikini iyileştirme ve barınma koşullarını istikrara kavuşturma çabalarını iki katına çıkarmaya çağırdı.

Kuzey Kore’de ayrıca yaklaşık 3.000 askeri sağlık çalışanı, eczanelere ilaç dağıtımına yardımcı oluyor ve karantinaya alınabilmeleri için ateşi olan kişileri belirlemek için halk sağlığı görevlileri, eğitimciler ve halk sağlığı öğrencileri görevlendiriyor. Ülke, semptomları olan insanları bulmaya ve diğer ülkelerde hastaneye yatış ve ölüm sayısını azaltan aşı, teknik ilaç ve ekipman ve yoğun bakım üniteleri olmadığı için onları barınaklarda izole etmeye güveniyordu.

Kim, alarmı çabucak yükseltirken, ekonomik hedeflerine de ulaşılması gerektiğini vurguladı. Devlet basınında çıkan haberler, büyük işçi gruplarının çiftliklerde, maden sahalarında, elektrik santrallerinde ve inşaat sahalarında toplanmaya devam ettiğini ve işlerinin “programa uygun hareket etmesini” sağlamak için yaklaştığını gösteriyor.

Kuzey Kore’de COVID-19’un patlak vermesi, Amerika Birleşik Devletleri’ni Kuzey’i nükleer güç olarak kabul etmeye ve ekonomik ve güvenlikle ilgili müzakereleri müzakere etmeye zorlamayı amaçlayan, yaklaşık beş yıl içinde ilk kıtalararası balistik füze testi de dahil olmak üzere, silah gösterilerinde kışkırtıcı bir çalışma sırasında meydana geldi. bir güç konumundan tavizler.

ABD ve Güney Koreli yetkililer de Kuzey Kore’nin bu ay yedinci nükleer deneme patlamasını gerçekleştirebileceğine inanıyor.

Kim Salı günü yaptığı bir toplantıda “herkesin moralini yükselteceğini” doğruladı. (a) gibi bir parti olağanüstü durumda aktif bir kez daha” liderliğini tarihe ve zamana kanıtladı ve “ülkenin ve insanların refahını hatasız korudu ve herkese dünya gücünü ve kahraman Kore’nin ruhunu bir kez daha gösterdi”, – CTAC raporları . Raporda büyük silahlardan doğrudan söz edilmedi. Ölçek.

Beyond Parallel tarafından Salı günü yayınlanan bir analize göre, Pungye-ri’deki nükleer test sahasının en son ticari uydu görüntüleri, yenileme çalışmalarına ve muhtemelen bir nükleer teste ev sahipliği yapmak üzere tamamlanmak üzere olan bir tesisin güney kısmındaki hala kullanılmayan tünelin hazırlığına işaret ediyor. . web sitesi Washington Stratejik ve uluslararası çalışmalar Merkezi’ni yönetiyor.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/north-korea-welcomes-recovery-how-worries-who-over-lost-information/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir