Murad ve AB heyeti TPP’nin lansmanını görüştü


KARAÇI:

Sindh Başbakanı Syed Murad Ali Shah ve Maslahatgüzar Thomas Deyler liderliğindeki Avrupa Birliği’nin üst düzey heyeti, yaptıkları görüşmede Yetenek Ortaklığı Programı (TPP) ve Preferences Plus (GSP Plus) ortak sistemini ele aldı. Salı günü CM House’da.

TPP, zengin ülkelere yasadışı göçü engellemek için başlatıldı. AB aracılığıyla imzalanacak bir anlaşma kapsamında nitelikli ve vasıfsız işgücü değişimi çerçevesi geliştirilerek ülkeler.

Toplantıya CM Yatırım Danışmanı”, P&D Başkanı Hassan Naqvi ve CM Özel Sekreteri Rahim Şeyh Qasim Naveed katıldı.

AB Delegasyonu, Siyasi İşler Sorumlusu Bayan Dilard Teilane, Eric Khan EMLO ve Ticaret Danışmanı Husnain Iftakhar’dan oluşuyordu.

heyet başkanı başbakana, AB’nin insan haklarını ihlal eden yasadışı göçü durdurmak için bir program öngördüğünü bildirdi. Programın bir parçası olarak AB, Pakistan halkı için Fransa dahil bazı Güney Afrika ve Avrupa ülkelerinde istihdam anlaşmaları imzalayacak.

Program, vasıflı ve vasıfsız işçilere istihdam olanakları sağlayacaktır. il yönetimi, gençlerine AB programı kapsamında yurt dışına gönderilebilmeleri için teknik eğitim vermek zorunda kalacak.

Daha fazla oku: AB yenilenebilir enerji hedeflerini revize edebilir

il hükümeti, teknik eğitim programlarını başlatmadan önce, vasıflı işçinin ihtiyaç duyduğu ticaret ve saha gereksinimlerini değerlendirecek ve daha sonra buna göre kurslar sunulacaktır.

Başbakan, P&D Başkanı Hassan Naqvi’ye şemayı başlatmak için AB ekibiyle program şartlarını müzakere etmesi talimatını verdi.

VSP Plus programı, nitelikli kalkınma ülkelerinin Avrupa Birliği’ne yapılan bazı ihracatlarda vergi ödememesine olanak tanır. Nesne ilk olarak Ocak 2014’te 10 yıllığına Pakistan’a verildi. Ocak 2014’ten bu yana Pakistan, GSP Plus’ın avantajlarından yararlanıyor.

18 Mayıs’ta Ekspres Tribün’de yayınlandı.inci2022.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/murad-and-the-eu-delegation-discuss-the-launch-of-tpp/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir