Pennsylvania ve Kuzey Carolina’da Salı günü yapılacak ön seçim sonuçları


Bu yarışın galibi, her iki tarafın da Senato’nun kontrolü için savaşta belirleyici olduğunu düşündüğü bir yarışta, felç geçirdikten birkaç gün önce hastaneye kaldırılmış olmasına rağmen, Demokratik birincilde seyreden Vali John Fetterman ile karşılaşacağız.

Pennsylvania, Salı günü ön seçim yapan beş eyaletten biriydi. Kuzey Carolina’da Cumhuriyetçi Cumhuriyetçi Madison Cawthorne bulutların arasında az farkla yenilgiye uğradı. skandal. Idaho’da Vali Brad Little, 2 No’lu ve Oregon Ilımlı Demokrat’ta kongre ön seçimlerinde bir meydan okumayı savundu.

Pennsylvania’da sıkı Senato ön seçimleri

Pennsylvania, Çarşamba sabahı GOP Senatosu birincil oylarını saymaya devam etti. Lancaster County yetkilileri, yaklaşık 22000 oy pusulasının tarayıcılar tarafından okunamadığını söyledi.

Oz’un seçim gecesi yaptığı konuşma partisinde kendi ailesi dışında ilk teşekkür ettiği adam, desteğiyle açık bir yarışa giren Trump’tı.

Ancak Trump Oz’a kişisel olarak yardım ederken, Trumpizm gücün bir evrimidir. Başkan Cumhuriyetçi Parti içinde gevşedi – ona zarar verebilir. Muhafazakar Kathy Barnett, Cumhuriyetçilerin Oz’a yönelik kitlesel antipatisini yakalayarak Trump’ın mirasçısı oldu. Barnett, son oy pusulalarına göre yarışta üçüncü olmasına rağmen, gerekli oyların ünlü doktorunun altını oymuş gibi görünüyor.

Cumhuriyetçi ön seçimlere özgü dinamikler: Trump, GOP’ta o kadar çok tüketen bir güç ki, Trump destekli bir aday ve Trumpizmi daha da ileri götürmek isteyenler aynı kişi olmadığında, uzay adayına McCormick gibi Trump’tan daha az ilham veriyor.

Ve bu, ırkın çağrılamayacak kadar yakın kalmasının önemli bir nedeni.

Seçim inkarcısı, Pennsylvania’daki 2024 Seçimlerine güç verebilir

Eyalet Senatörü Doug Mastriano, Pennsylvania, Cumhuriyetçiler, Trump’ın seçim sahtekarlığı konusundaki yalanlarını destekleyen önde gelen bir sesi vali olarak aday gösterdiler, bu da 2020’de zaten seçmenlerin iradesini altüst etmeye çalışan birinin, oy verme makinesinden birinin oy verme makinesi üzerinde güce sahip olma olasılığını daha da artırıyor. 2024’te ülkedeki en önemli cumhurbaşkanlığı eyaletleri.

Trump destekli Mastriano, Pennsylvania ve 2020 seçim sürecini sürekli olarak savunan Demokratik Eyalet Başsavcısı Josh Shapiro ile karşı karşıya. Sonuçlar, yarışta, sınırlı Demokratik Hükümet Tom Wolf’un yerini alıyor.

Kazanan, 2024 seçimlerinde önemli bir rol oynayabilir: Pennsylvania valisi, Pennsylvania’da seçimleri düzenlemekten ve seçmenlerini imzalamaktan sorumlu olan devlet sekreterini atadı.

Mastriano, 6 Ocak 2021’de ABD Capitol’deki Ayaklanma öncesinde “Hırsızlığı Durdur” eylemi için Washington’daydı Arizona tarzı bir partizan tutma girişiminde bulundu. Pennsylvania’daki 2020 seçim sonuçlarını gözden geçirdi ve seçimlerle ilgili çürütülmüş komplo teorilerini kampanyasının merkezine koydu.

Ulusal Cumhuriyetçiler Salı akşamı Mastriano’yu kol mesafesinde tuttular. Ancak Trump, Cumhuriyetçi Parti’de çekim gücü olmaya devam ediyor ve birincil zafer, emirlerini yerine getirmek isteyenlerin 2024’te seçmenlerin iradesini 2020’de olduğundan çok daha fazla engelleyebileceğini gösteriyor.

Madison Cawthorne’un yanmış köprüleri

Trump’ın gecikmiş yardımına rağmen, Temsilci Madison Cawthorne hayatta kalamadı. bir dizi skandal – veya Cumhuriyetçi Parti’nin onu diğer aşırı sağ figürlere örnek haline getirme girişimleri. Eyalet Senatörü Chuck Edwards tarafından Batı Kuzey Carolina’dan Kongre’deki koltuğundan alındı.

yanmış toprağın ardındaki taktikler, parti içi eleştirmenlerin alıç yaklaşımı, onun yenilgisinin anahtarıyız. Kuzey Carolina’daki Senatör Tom Tillis ve diğer kıdemli Cumhuriyetçiler, Cawthorn’u sadece yüksek sesle kınamakla kalmadılar, sahada sekiz adayla bir rakibi belirleyip etrafında toplandılar. Cawthorne karşıtı oy birkaç yarışmacı arasında bölünmüş olsa da, Edwards’ı ana alternatif olarak yükseltme girişimleri işe yaradı.

Cothorn’un yenilgisi, bir Pazar akşamı 26 yaşındaki eski bir kongre üyesini savunmak için sosyal medya ağı True Social’ı devralan Trump için de kayıptı. Trump şunları yazdı: “Son zamanlarda, tekrar yapacağına inanmadığım bazı aptal hatalar yaptı… Hadi Madison’a ikinci bir şans verelim!”

Demokratik “seçimin” evrimi

En iyi Demokrat üye olmanın anlamı değişiyor.

Salı Gecesi Teğmen Vali John Fetterman, 6’8″, kel, şort ve sweatshirt giydiği için dövmeli eski ünlü belediye başkanı, Pennsylvania Demokratik Senato ön seçimlerinden kaçtı. Kuzey Carolina’da eski Eyalet Yüksek Mahkemesi Baş Yargıcı Cheri Beasley, birincil alanı hemen hemen temizledi ve ilk Siyah Senatörünü yapabilecek bir aday ortaya koydu.

Zaferleri Demokrat Parti içindeki değişimin bir parçası, geçmişte iyi bir çaylak olan şey, Fetterman ve Beasley’nin kazandığı insanlara daha çok benzeyen biri anlamına geliyordu.

Pennsylvania’da Demokrat seçmenler tarafından samimi ve savaşçı olarak görülen Fetterman, Cumhuriyetçi Conor Lamb’ı dövdü. Başkan Joe Biden ile zorlu yarışlarda ve sıcak ilişkilerde Cumhuriyetçileri mağlup eden cilalı deniz gazisi.

Ve Kuzey Carolina’da Beasley, önde gelen aday olarak o kadar yaygın bir şekilde biliniyordu ki, geçmiş yıllarda en iyi asker olacak olan bir başka yükselen demokratik yıldız, eyalet senatörü ve Ordu Ulusal Muhafız üyesi Jeff Jackson, kampanyasını ön seçimlerden aylar önce tamamladı – Beasley’nin arkasından alırken onun yerine evde yer için koşuyor.

Demokrat seçmenlerin ön seçimlerde beğendikleri şey, Kasım ayında emekli olan bir Cumhuriyetçi tarafından boşalan açık koltuklar için iki yarışta seçilebilirliğe dönüşecek mi?

Aşırı sağ Idaho vali adayı başarısız oldu

Idaho Valisi Brad Little, kendi Vali Yardımcısı Janice McGeachin tarafından onu devirme girişiminden kolayca kurtuldu.

Little’dan ayrı olarak vali yardımcısı seçilen McGeachin; Idaho’da seçilen iki eser, tek bir bilet olarak değil, eyalet hükümetinin kontrolünü ele geçirmeye çalışan bir dizi aşırı sağ adayın parçasıydı. Little, Trump’ın kampanya yalanlarını desteklemesine ve 2020’de sonuçları iptal etmek için Teksas yasal çabalarına imza atmasına rağmen, Trump tarafından desteklendi.

Little, maske ve aşı kullanımını yasaklayan koronavirüsle ilgili yürütme kararlarını uygulamak için kısa bir süreliğine eyalet dışına seyahat ettiğinde McGeachin, vali vekili olarak statüsünü kullanarak manşetlere çıkmıştı. Little, dönüşü üzerine bu siparişleri hemen iptal etti.

Dış gruplar, büyük Demokratik Ev birincil bahisinde mütevazı karlar elde ediyor

Dış gruplar, Kuzey Karolina, Pensilvanya ve Oregon’daki at yarışları öncesinde, ilerici yabancıları sollamak için ılımlı Demokrat adaylara ateş püskürüyor ve evde Ön Seçimlerde solun son ivmesini köreltiyor.

Ancak neredeyse tüm oylarla bu yatırımların getirisi karışık görünüyor. Pennsylvania Eyalet Temsilcisi Summer Lee, Commonwealth’den Kongre’ye seçilen ilk siyah kadın olma hakkı için savaşırken, Kuzey Carolina’daki hedeflenen ilerici adaylar ağır bir şekilde kaybederken, Pittsburgh’un 12. Bölgesi’ndeki ılımlı rakibi ile yoğun bir yarış içindeydi.

Lee, Birleşik Demokrasi Projesi, Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi ve İsrail için Demokratik Çoğunluk ile uyumlu süper PAC’den 3 milyon dolardan fazla harcamayla karşı karşıya kaldı. Adalet Demokratları ve Çalışan Aileler Partisi’nden önemli bir destek aldı, ancak bu gruplar hala büyük ölçüde tükenmiş durumda.

Oregon’da, Biden’ın desteğini büyük harcama grupları olan Center Forward, ilaç destekli PAC ve LinkedIn kurucusu Reed Hoffman tarafından finanse edilen Mainstream Democrats ile bir araya getiren şu anki Cum. Kurt Schroeder, rakibi Jamie McLeod-Skinner liderliğindeki kampanyasını destekliyor , ilerici rakibi, son zamanlarda çekilen oylar gibi 5. bölgenin en büyük bölgesi.

Salı sonuçlarının etkileri, Jessica Cisneros’un görevdeki Temsilci Henry Cuellar’ı devirmeye çalıştığı Teksas’ta haftanın bir sonraki gişe rekorları kıran filmini de değerlendireceğiz. dış para kuruluşlarının büyük geçici yararlanıcısı.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/results-of-the-primaries-on-tuesday-in-pennsylvania-and-north-carolina/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir