Sahra’nın üzerinde “Kanlı yağmur” yükseldi. İngiltere için | Birleşik Krallık hava durumu


Tahminciler, Sahra tozu bulutunun, bu hafta içinde yağmur yağdığında, gök gürültülü fırtınaların kırmızı gölgesinin Birleşik Krallık genelinde ‘kanlı yağmur’ etkisine neden olabileceğini tahmin ediyor.

Met Office’e göre, “Kan yağmuru”, yüksek konsantrasyonlarda kırmızı toz veya yağmurla birleşerek kırmızı bir görünüm veren parçacıklarda meydana gelir. Şiddetli yağmur fırtınası, yıldırım, şiddetli rüzgar ve dolu ile birlikte Avrupa’yı dolaştıktan sonra İngiltere’nin bazı bölgelerinde kırmızı veya turuncu yağmur bekleniyor.

Sahra’da oluşan bir toz bulutu, gökyüzünün geçici olarak turuncuya dönmesi nedeniyle en son Mart ayında Birleşik Krallık’ta görüldü.

AMA sarı gök gürültülü sağanak yağış uyarısı Londra da dahil olmak üzere İngiltere’nin güneydoğusunda Çarşamba akşamından Perşembe gününün erken saatlerine kadar süren ve yolculukta olası bir mola ile Met Office tarafından da yayınlandı.

yılın en sıcak gününün ardından Salı günü hava uyarısı gelirken, güneydoğuda sıcaklık 27.5C ile zirve yaptı.

Met Office’ten Richard Miles şunları söyledi: “Birleşik Krallık’taki atmosferdeki bazı toz konsantrasyonlarının şu anda bu gece yağmurda yıkanıp gitmesi çok muhtemel, ancak muhtemelen genel olarak nispeten küçük miktarlarda olacak.

“Bu gece İngiltere’nin güneydoğu üçte biri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı var ve şiddetli soğuk bir cephe bu akşam Kuzey İrlanda ve kuzey-Batı İskoçya’ya rüzgar ve ara sıra şiddetli yağmur getirecek.

“Bu özelliklerden uzakta çoğunlukla iyi ve kuru olacak Çarşamba ve yarın sıcaklık Londra ve Güney Doğu’da 23-24C’ye kadar, daha yaşlı gençler veya başka yerlerde 20’li yaşların altında.”

Beklenen gök gürültülü sağanak yağış Püskürtme ve sele neden olarak zorlu yol koşullarına ve bazı yolların kapanmasına neden olabilir.

Belki tren ve otobüslerin gecikmesi veya iptali, evlerin ve işletmelerin su basması, elektrik kesintileri ve yıldırım düşmesinin neden olduğu hasarlar da olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günü İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın bazı bölgelerinde şiddetli yağış bekleniyor ve sağanak yağışlar Galler ile orta ve güneybatı İngiltere’de de etkili olacak.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/bloody-rain-rose-over-the-sahara-for-uk-united-kingdom-weather/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir