Watchdog, COVID-19 destek planının ‘dolandırıcılara açık hedef’ bıraktığını söylüyor | kamu maliyesi


Parlamento gözlemcisi, COVID-19 destek planının iş departmanı işlemesinin “dolandırıcılara ve zimmete para geçirenlere açık hedef” bıraktığını, “vergi mükellefleri için dağda milyarlarca” eklendiğini tespit etti.

İş, Enerji ve Sanayi Stratejisi Departmanı’nın (BEIS) yıllık raporuna ilişkin incelemesinde, Hesaplar Komitesi (PAC), hükümetin pandemi işlerine birinci sınıf kararlı desteği verdiğini kabul ettiğini söyledi.

Ancak, teyit edildiğinde paranın tükeneceği ve “izlerin uzun süre soğuyacağı” düşünüldüğünde, dolandırıcılık ve hata tespit çalışmalarının çok geç yapıldığını belirtiyor.

GAC Başkanı İşçi Milletvekili Meg Hillier, “BEIS, riskin geleceğini gördüğünü söylüyor ancak hükümetin bunu kurduğunda nerede izlediğini tam olarak net değil” dedi.

“Dolandırıcılara ve zimmete para geçirenlere açık hedef önerdi ve vergi mükelleflerinin dertlerine milyarlarca milyarlar katarak nakit para kazandılar. Bu dersler on yıl önceki bankacılık krizinden alınmalı ve hükümet pandemi tatbikatlarında hazırlanabilir.”

Yorumlar, milyarlarca sterlin değerinde hükümet nakitini riske atan Covid dolandırıcılığının derecesi üzerindeki hayal kırıklığının ortasında geliyor.

Salgının ilk yılında işletmeleri desteklemek için hükümetin 79.3 milyar sterlin değerinde garantili krediden, vergi mükelleflerinin dolandırıcılık ve hata nedeniyle yaklaşık 4,9 milyar sterlin kaybedeceği tahmin ediliyor. Yani, izin ve serbest meslek programları nedeniyle kaybedildiği tahmin edilen 5,7 milyar sterlinin üzerinde.

BEIS raporu, organize ekonomik faaliyetin potansiyel risklerini yeterince tanımlamamak veya yansıtmamakla suçlanıyor. suç.

“”İzleme”:yanlış”isMainMedia”:yanlış”kaynak”:”The Guardian”,”sourceDomain”:”theguardian.com”}”>

Günlük Business Today e-postanıza kaydolun veya Twitter’da @BusinessDesk’te Guardian Business’ı takip edin

PAC, “Onun akıllara durgunluk veren kayıplarının bir kısmı, yalnızca departmanın şimdiye kadarki en iyi tahminlerinin kayıplarını temsil ediyor, bu nedenle kaybedilecek olan vergi mükellefinin gerçek miktarı belki daha da yüksek”, dedi PAC, aynı zamanda £ gerçek seviyesi hakkında da sınırlı bilgi olduğunu belirtti. Yerel makamlar tarafından dağıtılan 21,8 milyar dolandırıcılık değerinde Covid hibesi.

GAC, BEIS’in yalnızca 11.5 milyar sterlinlik dolandırıcılık ve hata düzeylerini değerlendirdiğini söyledi.

AMA hükümet temsilcisi dedi ki: “COVID-19 destek dolandırıcılık planını hacklemeye devam ediyoruz ve tüketicileri ve vergi mükelleflerini aldatmaya çalışanlara müsamaha göstermeyeceğiz.

“Bu planlar, eşi görülmemiş bir hızla uygulandı ve milyonlarca işi ve işletmeyi koruyor. Bir hükümet hızlı hareket etmeseydi, daha fazla işletme başarısız olurdu ve daha fazla iş kaybedilirdi.”


Kaynak : https://worldweeklynews.com/covid-19-support-scheme-left-open-goal-to-scammers-says-watchdog-public-finance/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir