ABD istihbaratına göre Ruslar Mariupol istismarının geri tepeceğinden korkuyor


Bulgulara aşina bir ABD’li yetkili Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’nin bazı Rus yetkililerin harap liman kenti Mariupol’daki Rus güçlerinin ağır suistimaller yürüttüğünden endişe duyduğunu gösteren istihbarat topladığını söyledi.

Rus yetkililer, suistimallerin geri tepmesinden ve Mariupol sakinlerine teröre karşı direnme konusunda daha fazla ilham vermesinden endişe duyuyorlar. Rus işgali. Kamuoyuna açıklama yapma yetkisi olmayan ve isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan ABD’li yetkili, kimliği belirlenemeyen Rusların, ihlallerin Rusya’nın Rusça konuşulan şehri özgürleştirdikleri iddiasını baltalayacağından da korktuklarını söyledi.

İstihbarat bulgularına göre, istismarlar arasında şehir yetkililerini dövmek ve elektrik vermek ve evleri soymak yer alıyor.


Mücadele devam ederken Mariupol’da çaresizlik büyüyor

02:39

Yeni istihbaratın gizliliği kaldırıldı ve harap olmuş şehirdeki son Ukraynalı savaşçılardan bazıları savaş alanından çıkarken bir ABD yetkilisi tarafından paylaşıldı. harap Azovstal çelik fabrikası. Savaşçılara, orduları tarafından, şimdi düzleşmiş liman kentindeki son direniş kalesini terk etmeleri ve belirsiz bir kaderle karşı karşıya kalmaları emredildi.

Yüzlerce savaşçı, harap şehirdeki son direniş kalesinde aylarca amansız bombardıman altında direnmişti.

Şehir moloz haline geldi ve savaşın en yoğun çatışmalarından bazılarını gördü.

Sahil kenti, 9 Mart’ta Rus hava saldırısının ardından dünya çapında ilgi gördü. doğum Hastanesive ardından bir hafta sonra başka bir hava saldırısından sonra tiyatro şehrin en büyük bomba sığınağı olarak hizmet veriyordu. Tiyatroda, bir saldırıyı caydırmak için dışarıdaki kaldırıma Rusça “ÇOCUKLAR” kelimesi yazıldı. Bazı tahminlere göre tiyatronun içinde ve dışında yaklaşık 600 kişi öldürüldü.

ABD istihbaratının bulgularından çıkan şüpheli suistimalin boyutu belirsizdi, ancak Bucha ve çevresinde ve Kiev’in banliyölerinde yaygın insan hakları ihlallerinin hemen ardından geldi.


Ukrayna savaş suçu davaları için kanıt topladı

02:13

Bucha’daki katliamın kanıtı Rus güçlerinin şehirden çekilmesinden sonra geçen ayın başlarında ortaya çıktı. Bucha’dan gelen fotoğraflar ve videolar, siperlerde yığılmış ceset torbalarını, aceleyle kazılmış mezarlardan dışarı fırlayan cansız uzuvları ve düştükleri sokaklara dağılmış cesetleri gösterdi.

Bu arada, yakalanan ilk Rus askeri yargılanmak Ukrayna tarafından savaş suçları suçlamasıyla Çarşamba günü bir sivili öldürmekten suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir.

Rus Çavuş. 21 yaşındaki bir tank birliği üyesi olan Vadim Shishimarin, savaşın ilk günlerinde 62 yaşındaki Ukraynalı silahsız bir adamı arabanın camından kafasına vurmaktan suçlu bulundu. Ukrayna başsavcısı, 40 kadar savaş suçu davasının daha hazırlandığını söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/russia-fears-mariupol-ukraine-abuse-will-backfire-us-intelligence/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir