ABD, yoğun operasyonun bir parçası olarak sınırda gözaltında tutulan 20.000 göçmeni aşıladı


McAllen, Teksas — ABD hükümeti, ABD’de büyük bir COVID-19 aşılama kampanyası başlattığından bu yana ABD sınır gözetiminde 20.000’den fazla göçmen ve sığınmacıyı aşıladı. Mart sonuİç Güvenlik Bakanlığı’nın (DHS) en iyi doktoru CBS News’e verdiği demeçte.

Bu haftaki bir röportaj sırasında, Dr. Pritesh Gandhi, baş sağlık görevlisi DHS’de, hükümetin ABD gözetimindeki belgesiz bireyler için kurduğu en büyük tıbbi girişimlerden birinin parçası olarak ABD-Meksika sınırındaki 24 işleme tesisinde her gün 1.000 kadar göçmenin aşılandığını söyledi.

Gandhi Salı günü CBS News’e göçmen gezisi sırasında yaptığı açıklamada, “Bu tarihi olduğuna inandığım bir şey, çünkü tüm güneybatı sınırı boyunca bir sağlık sistemi inşa ediyoruz. aşı sunan sitelerden biri olan McAllen, Teksas’taki holding merkezi.

olarak bilinen bir pandemi dönemi kuralı kapsamında sınır dışı edilmeyen göçmenler Başlık 42 COVID-19 aşıları, onları başka bir kuruma aktarmadan, serbest bırakmadan veya sınır dışı etmeden önce genellikle 72 saatten fazla olmamak üzere geçici olarak tutan Gümrük ve Sınır Koruması (CBP) nezaretindeyken sunuluyor.

Gandhi, göçmenlerin “ezici çoğunluğunun” aşı olmayı tercih ettiğini belirterek, önceki aşı kanıtını gösteremeyenlere CBP gözetimindeyken aşı vurulması tavsiye edildiğini söyledi. Sınır gözaltındaki göçmenler arasında aşı ret oranının “düşük gençler” olduğunu da sözlerine ekledi.

Gandhi, danışmanlığın göçmenin ana dilinde yapıldığını ve aşının faydaları hakkında bilgi içerdiğini söyledi. Gandhi, ABD sınır gözetimine zaten aşılanmış göçmenlere destekleyici aşılar teklif edildiğini de sözlerine ekledi.

resim-3.png
Göçmenler, 17 Mayıs 2022 Salı günü Teksas, McAllen’daki bir sınır tesisinde COVID-19 aşılarını almaya hazırlanıyor.

Nicole Sganga / CBS Haberleri


Bu yılın başlarında, DHS yetkilileri, aşılamayı reddeden göçmenlerin Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) gözaltı merkezlerine transfer edilebileceğini veya ayak bileği monitörleri gibi “daha sıkı şartlı tahliye koşulları” ile serbest bırakılabileceğini söyledi. Ancak Gandhi, göçmenlerin aşı çabasını ve etrafındaki danışmanlığı “cezalandırıcı bir önlem” olarak görmemeleri gerektiğini söyledi.

Gandhi, aşı olmayı reddedenler sorulduğunda, “Göçmenlerin korkması gerektiğini düşünmüyorum” dedi. “Bence göçmenler, ABD’de Amerikan halkı için belirli standartlar belirlediğimizi anlamalı. Çocuklarım okula gitmeden önce aşı yaptırmak zorunda kaldılar.”

DHS yetkilileri değerlendirdi Bakanlığın göçmen ailelerin yetişkin üyelerini aşılamayı önerdiği en az 2021 yazından bu yana ABD sınırındaki göçmenlere COVID-19 aşıları sunuyor. Ama o iç plan, rapor edildi Geçen Kasım ayında CBS News tarafından üst düzey Beyaz Saray yetkilileri tarafından engellendi.

Mart ayının sonlarında geniş çaplı CBP aşılama kampanyası başlamadan önce, ABD nezaretindeki göçmenlerin aşıları, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı (HHS) refakatsiz çocuklar için barınaklar ve uzun süreli ICE gözaltı merkezleriyle sınırlıydı.

Sınır aşılama programı bekar göçmen yetişkinlerle başlarken, o zamandan beri küçük çocuklarla seyahat eden ailelere genişledi ve Gandhi, aşı için uygun olmaları durumunda aşılandıklarını söyledi.

Gandhi, sınır aşılarının yalnızca göçmenlerin sağlığını korumak için tasarlanmadığını ve çabaların ABD sınır personelini ve Amerikan topluluklarını da koruduğunu kaydetti.

Gandhi, “İnsanların ilk dozlarını burada almalarını sağlayabilirsek ve bir nebze de olsa korunma sağlayabilirsek, bu ilave yatağa ihtiyaç duyabilecek kasabalarda hastane yataklarının kullanılmamasını sağlayabiliriz” dedi. .

Gandhi, DHS’nin bu yılın sonlarında sınır işleme tesislerinde göçmenlere grip aşısı sunabileceğinden umutlu olduğunu söyledi, halk sağlığı uzmanları ve savunucuları bir hamle yaptı talep etmek yıllarca.

Resmi olarak Merkezi İşlem Merkezi olarak bilinen McAllen göçmen tutma alanında, bir grup yetişkin göçmen, federal hükümet tarafından sözleşmeli hemşireler tarafından uygulanan bir doz aşı almak için sabırla sıraya girdi. Göçmenler, hemşirelerin doldurması için CDC aşı kartlarını taşıdı.

resim-1.png
Göçmenler, 17 Mayıs 2022 Salı günü Teksas, McAllen’daki bir sınır tesisinde COVID-19 aşılarını almaya hazırlanıyor.

Nicole Sganga / CBS Haberleri


Aşı yapıldıktan sonra göçmenlere, her biri düzinelerce yetişkin alabilen kül blok hücrelerinin dışında oturmaları talimatı verildi. Gandhi, iğne vurulan tüm göçmenlerin tıbbi müdahale gerektirebilecek herhangi bir semptom göstermediklerinden emin olmak için 30 dakika boyunca izlendiğini söyledi.

İzleme süresi tamamlandıktan sonra Gandhi, Sınır Devriyesi yetkililerinin göçmenlerin göçmenlik mahkemesinde ve izleme cihazlarında görünmeleri için bir bildirimle serbest bırakılıp bırakılmayacağına, hızlandırılmış çıkarma olarak bilinen hızlı bir sınır dışı etme sürecine yerleştirilip yerleştirilmeyeceğine veya uzun süreli ICE’ye gönderilip gönderilmeyeceğine karar verdiğini söyledi. gözaltı tesisleri.

Merkezi İşleme Merkezi, Trump yönetimi sırasında “kafesler” olarak suçlanan zincir bağlantılı çitlerle bölünmüş tutma alanlarının kaldırılması da dahil olmak üzere bir yıldan fazla bir süredir tadilattan geçtikten sonra bu baharın başlarında yeniden açıldı.

Zincir bağlantı tutma alanlarının yerini, geleneksel Sınır Devriyesi istasyonlarına benzeyen büyük pencereli kül blok hücreler aldı. Sınır Devriyesi yetkilileri, televizyonlar, Mylar battaniyeler, metal banklar, çeşmeler ve tuvaletler içeren hücrelerin günde üç kez temizlenip sterilize edildiğini söyledi.

Salı günü çoğu yüz maskesi takan McAllen işleme merkezinde tutulan göçmen yetişkinler, cinsiyete göre bölünmüş, kadın ve erkek farklı hücrelerde tutuluyor.

Göçmenleri sınır tesislerinde aşılama çabası, Biden yönetimi altında yeni gelen göçmenlere yönelik son aşı kampanyasıdır. Geçen yıl, Gandhi on binlerce kişinin aşılanması için bir çabaya nezaret etti. Afgan tahliyeler koronavirüs, kızamık, kabakulak, kızamıkçık ve su çiçeğine karşı.

Altında özel sponsorluk programı Gandhi, Biden yönetimi tarafından oluşturulan Ukraynalı mültecilerin ABD’ye girmek için COVID-19 ve diğer hastalıklara karşı önceden aşı olduğuna dair kanıtlara da ihtiyaç duyacağını söyledi.

DHS yetkilileri daha önce, ABD yetkililerinin sığınma taleplerini işleme koymadan göçmenleri sınır dışı etmelerine izin veren ve ilk olarak Trump yönetimi tarafından uygulanan politika olan 42. Başlık’ın sonuna hazırlanma yollarından biri olarak sınır aşılama kampanyasını belirtmişti.

Hükümetin göçmenlerin koronavirüsü sınır tesislerinde yaymasını önlemek için gerekli olduğunu iddia ettiği 42. başlık önümüzdeki hafta sona erecek, ancak Louisiana’da bir federal yargıç zorlayabilir Biden yönetimi bunu devam ettirecek.

Salı günü Gandhi, göçmen aşılama operasyonunun “Başlık 42 ile hiçbir ilgisi olmadığını” söyledi.

“Şu anda Başlık 42’nin olduğu yerle çakışıyor. Ancak bu programın doğuşu ve bunun planlaması bir süredir devam ediyor” dedi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/immigration-covid-19-vaccination-migrants-us-border-custody/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir