Meksika’da görünüşe göre yanlış trene binen beş göçmen, ABD sınırına yakın bir vagonda ölü bulundu.


Yetkililer Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Meksika’nın kuzeyinde ABD sınırına yakın bir demiryolu vagonunda dehidrasyon ve sıcak çarpmasından öldüklerinden şüphelenilen beş göçmenin cesetlerinin bulunduğunu söyledi.

Kurbanlar üç Honduraslı, bir Meksikalı ve başka bir kimliği belirsiz kişi, Meksika Ulusal Göç Enstitüsü (INM) idi. dedim.

Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen ve orta Meksika’ya giden trene yanlış yönde binmiş gibi görünüyorlardı. Coahuila eyaletindeki yetkililer dedim.

INM’ye göre, demiryolu güvenlik personeli, Piedras Negras kenti yakınlarında hareket halindeki bir vagondan bir ayağın çıktığını gördükten sonra cesetleri buldu.

Muhtemel ölüm nedenleri arasında “sıcak çarpmasıyla şiddetlenen şiddetli dehidrasyon” yer alıyor.

MEKSİKA-ABD-GöÇ-SINIR
ABD Sınır Devriyesi üyeleri, 17 Şubat 2019’un başlarında Piedras Negras’tan görüldüğü gibi, Meksika’nın Coahuila Eyaletindeki Piedras Negras ve Teksas, ABD’deki Eagle Pass şehirlerini ayıran nehir olan Rio Grande’nin kıyısında devriye geziyor.

Getty Images aracılığıyla JULIO CESAR AGUILAR/AFP


Çoğu Orta Amerikalı olan binlerce ABD’ye bağlı belgesiz göçmen, her yıl yoksulluk ve şiddetten kaçarak Meksika’ya giriyor.

Karadan otobüs, kamyon, yük treni ve hatta yürüyerek uzun ve meşakkatli bir yolculukta hayatlarını tehlikeye atıyorlar.

Meksika hükümeti bu ay, Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelen olası yeni bir göçmen dalgasına hazırlık olarak güney sınırında güvenliği artıracağını söyledi.

Washington, sözde sağlık gerekçesiyle göçmenleri hızla sınır dışı etmek için kullanılan Başlık 42 olarak bilinen bir pandemi dönemi kuralına son verirse, iki ülke gelenlerde beklenen bir artışa hazırlanıyor.

Yeni açıklanan verilere göre, Başlık 42, Trump yönetimi tarafından Mart 2020’de başlatıldığından bu yana, Meksika sınırındaki ABD yetkililerinin 1,9 milyondan fazla göçmeni sınır dışı etmelerine izin verdi.

ABD Sınır Devriyesi ajanları, Nisan ayında güney sınırı boyunca yaklaşık 202.000 kez yasadışı bir şekilde ülkeye giren göçmenleri durdurdu, Mart ayına göre %4’lük bir düşüş, yeni hükümet rakamları göstermek.

Mart ayında kaydedilen 209.906 Sınır Devriyesi tutuklamasına göre hafif bir düşüş olsa da, Nisan ayı çetelesi Meksika sınırındaki göçmen tutuklamalarının 22 yılın en yüksek seviyesinde kaldığını gösteriyor. geçmiş ajans verileri.

Camilo Montoya-Galvez bu rapora katkıda bulundu.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/five-migrants-dead-train-mexio-us-border/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir