Rus jimnastikçi Ivan Kuliak, Ukrayna yanlısı savaş sembolü “Z” giydiği için bir yıl men cezası aldı.


Lozan, İsviçre — Rus jimnastikçi Ivan Kuliak’a üniformasında sporu destekleyen bir sembol göstermesi nedeniyle bir yıl men cezası verildi. Ukrayna’nın işgali.

Kuliak vardı “Z” sembolünü bantladı – Ukrayna’da Rus tankları ve askeri araçlarında görülen ve savaş destekçileri tarafından kucaklanan – Mart ayında bir Dünya Kupası etkinliğinde madalya töreni için yeleğine.

athelete.jpg
Ivan Kuliak’ın gömleği, Mart 2022’de Katar’ın Doha kentinde düzenlenen Jimnastik Dünya Kupası etkinliğinde altın madalya kazanan Ukraynalı Kovtun Illia’nın yanında dururken “Z” harfini belirgin bir şekilde yerleştirdi.

heyecan


Uluslararası Jimnastik Federasyonu, yasağın yanı sıra Kuliak’ın paralel barlarda kazandığı bronz madalyayı iade etmesi gerektiğini söyledi.

20 yaşındaki Kuliak, Katar’ın Doha kentinde podyumda Ukraynalı bir altın madalyanın yanında duruyordu.

Rus Ordusu askeri aracı Armyansk'ta bir cadde boyunca ilerliyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat 2022’de Ukrayna’nın doğusundaki Armyansk kasabasında askeri operasyona izin vermesinin ardından askerler, üzerinde ‘Z’ harfi bulunan bir Rus Ordusu zırhlı aracına biniyor.

STRINGER / REUTERS


Federasyonun disiplin komisyonu kararında, “17 Mayıs 2023’te Rus sporcuları yarışmaktan alıkoyan koruyucu önlemler devam ederse, yasak devam edecek ve söz konusu önlemlerin kaldırılmasından altı ay sonra sona erecektir.” Dedi.

Komisyon, Kuliak’ın “müsabaka ve ödül töreni sırasında atletinde ‘Z’ harfini giydiğinde federasyon disiplin, etik, davranış kuralları ve teknik düzenlemeleri ihlal ettiğini” tespit etti.

Tokyo Olimpiyatları’nda yarışmamış eski bir ulusal genç çok yönlü şampiyon olan Kuliak, 21 gün içinde itiraz edebilir.

Panel, Rus delegasyon lideri Valentina Rodionenko ve teknik direktör Igor Kalabushkin’e karşı herhangi bir ihlal tespit edilmediğini söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/russia-ukraine-war-gymnast-ivan-kuliak-one-year-ban-pro-ukraine-war-symbol-z/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir