Senato 39,8 milyar dolarlık Ukrayna yardım tasarısını oylamaya yaklaştı


Washington — Senato, Ukrayna’nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in işgaline karşı savunmasını güçlendirmesine yardımcı olmak için 39,8 milyar dolar daha sağlayan yasayı Perşembe günü oylamaya hazırlanıyor.

tedbir zaten var Evi temizledi ezici iki partili destekle ve Senato tarafından onaylanan tasarı, imzası için Başkan Biden’ın masasına gönderecek. Bay Biden, daha önceki yetkililerin Ukrayna’ya askeri malzeme sağlama konusunda tükenmeye yakın olduğu için Kongre’yi Ukrayna’ya ek yardımı hızla onaylamaya çağırdı.

Ukrayna için Kongre tarafından önerilen 39,8 milyar dolar 33 milyar dolardan fazla Bay Biden’ın geçen ay talep ettiği ek güvenlik, ekonomik ve insani yardımda. Söz konusu tedbir, Ukrayna’nın askeri kuvvetlerine eğitim, teçhizat, silah ve istihbarat desteği sağlamak için 6 milyar dolar, Ukrayna’ya ve NATO’nun doğu kanadındaki ülkeler ve diğer ortaklar da dahil olmak üzere Rusya’nın savaşından etkilenen diğer ülkelere 4 milyar dolar ve bölgedeki ABD birlikleri için 3,9 milyar doları içeriyor. .

Paket ayrıca Pentagon’a Ukrayna’ya gönderdiği silah stoklarını yenilemek için 8,7 milyar dolar ve Ukrayna’nın hükümet işlevlerini sürdürmesine yardımcı olmak için yaklaşık 8,8 milyar dolar yönlendiriyor.

Senato’daki mevzuat için iki partili destek var ve Demokrat ve Cumhuriyetçi liderler yardımın hızlı bir şekilde onaylanması için bastırdı. Ancak geçen hafta sonlarında, Kentucky’den Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul tedbiri geciktirdi Ukrayna harcamalarını denetlemek için özel bir genel müfettiş pozisyonu oluşturan tasarıya dil eklenmesi için bastırdığı için.

Paket zaten bir Pentagon genel müfettişinin harcama faaliyetleri hakkında rapor vermesini gerektiriyor ve Dışişleri Bakanlığı ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’ndaki gözetim için 5 milyon dolar içeriyor.

Paul nihayetinde kendi dilini tedbire dahil edemedi ve Pazartesi günü Senato, paketi 81’e 11 oranında ilerletmek için oy kullandı.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/senate-vote-ukraine-aid-bill/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir