Rusya’nın “biyolojik savaş laboratuvarı” dezenformasyon hilesinin kalbindeki Ukrayna tesisinin içinde


Kiev – Koleradan şarbona, UkraynaKiev’deki Viroloji Referans Laboratuvarı, insanlığın bildiği en bulaşıcı hastalıklardan bazılarına ev sahipliği yaptı. Laboratuvarın baş araştırmacısı Dr. Natalia Vidayko, bizi beyaz duvarlar ve paslanmaz çelik ekipmanlardan oluşan bir labirentten geçirdi. Laboratuvar önlüklü araştırmacılar, her biri analiz için gönderilen genetik hastalık örneklerini içeren petri kaplarının üzerinde gezindi.

Kremlin’e sorarsanız, Ukrayna Sağlık Bakanlığı tesisindeki şişeler ve Bunsen brülörleri uğursuz bir planın parçası.

27 Şubat’ta, Başkan Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgalini başlatmasından üç gün sonra, Rus yetkililer iddia etti Bunu yapmalarının bir nedeni, ABD’nin “Ukrayna’yı – büyük olasılıkla – Rus halkını genetik düzeyde yok etme yöntemlerini incelemek için kullanılan biyolojik laboratuvarlarla doldurması”ydı.

lifesay-ukrayna-biolab.jpg
CBS News’den Chris Livesay, laboratuvarın baş araştırmacısı Dr. Natalia Vidayko tarafından Kiev’deki Ukrayna Viroloji Referans Laboratuvarı’na yönlendiriliyor.

CBS Haberleri


Tam bir kanıt olmamasına rağmen, iddia viral oldu sosyal medyada, sonunda ev sahibi Tucker Carlson’ın yanıt istediği Fox News’e doğru yol aldı. “Bu gizli Ukrayna biyolab’lerinde tam olarak ne yapıyorlardı?” O sordu.

Bizi Kiev’deki laboratuvara getiren şey buydu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, buna “biyolojik savaş laboratuvarı” adını verdi.

Ama girişe vardığımızda, görünürdeki tek güvenlik, bizi köpek kulübesinin dışında hüzünlü bir yürüyüşle süsleyen ve sonra içeri giren Rambo adında yaşlı bir Alman Çobandı.

ukrayna-biolab-rambo-dog.jpg
Bekçi köpeği Rambo, Ukrayna Sağlık Bakanlığı’nın Kiev’deki Viroloji Referans Laboratuvarı dışında nöbet tutuyor.

CBS Haberleri


Bize Rusya’nın işgalinden bu yana içeri girmesine izin verilen ilk gazeteciler olduğumuz söylendi. Ancak tesis, Dünya Sağlık Örgütü de dahil olmak üzere uluslararası kuruluşlar tarafından rutin olarak denetlenmektedir.

Dr. Vidayko bize tehlikeli patojenleri içermek için son teknoloji ürünü ekipman gösterdi – silah yapmak için değil, “hastalardaki hastalıkları test etmek için” dedi.

Ancak Rus kuvvetleri 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal ettiğinde, bombardıman başladığında her şeyin değiştiğini söyledi.

Bilim adamı CBS News’e “Yakınlardaki bir binayı bombaladılar” dedi.

O günden itibaren, Ukrayna hükümeti laboratuvara ve diğerlerine tüm özellikle tehlikeli suşları yok etme emri verdi.

“Çünkü bu çok yüksek bir biyolojik riskti” dedi ve binaya saldırı olması durumunda çevreye tehlikeli patojenlerin salınmış olabileceğini kaydetti.


Ukrayna’yı savunmak için savaşta ön saflarda

02:20

Beni teknisyenlerin hastalıkları öldürmek için kullandığı otoklav olarak bilinen makineye götürdü.

“Tamamen yok edildiler,” diye tekrarladı.

Ancak viral komplo teorisi onlarla birlikte ölmedi.

“Bu çılgın sahte,” diye yakındı CBS News’e. “Kanıt yok, sadece falan filan.”

Yine de bir anket, Amerikalıların %26’sının Rusya’nın asılsız iddiasına inandığını ve buna Cumhuriyetçi temsilci Marjorie Taylor Green gibi bazı kongre üyelerini de içerdiğini ortaya koydu. bir yasa tasarısı sundu Mart ayında ABD’nin Ukrayna’daki “biyolojik silahları” finanse etmesini yasakladı.

Dr. Vidayko, Kremlin hattını bu kadar çok kişinin satın almasından dolayı kendisinin ve meslektaşlarının hedef olabileceğinden endişe ettiğini söyledi.


Austin, Rusya Ukrayna’da kimyasal veya biyolojik kullanırsa “önemli tepki” sözü verdi

08:52

Pentagon, Rusya’nın kendi laboratuvarını ve onun gibi diğerlerini, Rus kuvvetlerinin Ukrayna’yı suçlamak için kendi biyolojik saldırılarını düzenlediği sözde bir “sahte bayrak” saldırısında kullanabileceği konusunda uyardı.

Vidayko, “Biyo-silahlarla ilgili bu yalanları ilk duyduğumuzda, bunun komik olduğunu düşündük” dedi. “Ama artık gülmüyoruz.”
Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-news-russia-war-us-biological-weapons-lab-conspiracy-theory/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir