Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı, varlıklı bir işadamını toplantı odasından savaş alanına çekiyor


Kharkiv yakınlarında, Ukrayna — Seva Kozhmyako, kuzeydoğudaki Ruska Luzova’dan geçen tehlikeli yollarda gezinme konusunda ustalaştı Ukrayna. O ve Charter taburunun diğer adamları, harap olmuş köyün karşısına çömeldi – işgalden kurtuldu, ancak hala Rusya’nın ateş hattında.

Sadece birkaç ay önce, Kozhmyako zengin bir iş adamıydı. Şimdi milyonlarını gönüllü bir savunma birimi olan Charter taburunu finanse etmek için kullanıyor.

Ukrayna’nın doğudaki dev komşusu ile savaşında açık bir avantaja sahip olduğuna inanıyor.

CBS News muhabiri Debora Patta’ya “Ukrayna halkı çok önemli bir konuda Ruslardan farklı” dedi: “Ukraynalılar özgürlüğü sever.”

ukrayna-işadamı-savaşçı.jpg
Rusya’nın ülkesini işgali sırasında parasını gönüllü bir savunma birimini finanse etmek için kullanan ve onunla savaşan Ukraynalı işadamı Seva Kozhmyako, Ukrayna’nın Kharkiv yakınlarındaki Ruska Luzova köyünde CBS News ile konuşuyor.

CBS Haberleri


Köyün üzerinde sinsi sinsi dolaşan Rus insansız hava araçları tarafından fark edilmemek umuduyla, hepsi açık bir yolda koşmadan önce CBS Haber ekibini “Aşağı yukarı güvenli, ama yine de adımınıza dikkat etseniz iyi olur” diye uyarıyor.

Bulut örtüsü o gün onlara yardım ediyordu. Ama herkes hala biraz gergindi.

Patta’ya bir bomba sığınağının göreceli güvenliğinde “Tabii ki hepimiz endişeliyiz” dedi. “Ben de endişeliyim. Burada herkes endişeli… Herkes korkuyor.”

Bir ordu midesi üzerinde koşarsa, Charter taburu çok iyi durumda. CBS News, yiyecek ve silahların yan yana hazırlandığını gördü. Balık gecesiydi.

Açık alana geri dönüp başka bir yola çıktıklarında Patta, askere dönüşen iş adamına fiziksel çabaya alışkın olup olmadığını sordu.

New York City de dahil olmak üzere üç maraton koştuğunu söyledi.


Rusya askeri gücünü esnetiyor, Ukrayna işgalini haklı çıkarmaya çalışıyor

04:54

Kozhmyako, Rus ordusunu küçümsedi. Ülkesinin işgalinden önceki itibarını açıkça “boğalar***” olarak etiketledi – dünyanın en zorlu savaş güçlerinden biri olarak.

Patta’ya yerdeki devasa bir krateri gösterdi ve bunu Rus ordusunun taktiklerinin kanıtı olarak tarif ederken acı bir şekilde tükürdü: Uzaktan bombalama, toplulukları parçalama.

Kozhmyako karşı karşıya olduğu riskleri biliyor ve bunlara karşı bağışıklığı yokmuş gibi davranmıyor. Ancak diğer birçok Ukraynalı gibi, eski hayatını kamuflaj ve tüfekle takas etmeye fazlasıyla istekliydi. Ve ülkesi için ölmeye hazır.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-news-russia-war-draws-wealthy-businessman-from-boardroom-to-battlefield/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir