Endonezya’da nesli tükenmek üzere olan hamile fil zehirlenme şüphesiyle ölü bulundu


Bir koruma yetkilisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, kritik derecede nesli tükenmekte olan bir Sumatra fili ve doğmamış bebeğinin batı Endonezya’da şüpheli zehirlenmeden ölü bulunduğunu söyledi. Ağır hamile olan memelinin cesedi, dünyanın en nadir hayvanlarından bazılarına ev sahipliği yapan büyük bir ada olan Sumatra’daki Riau eyaletindeki bir palmiye plantasyonunun yanında bulundu.

Takımadalar ülkesi, vahşi yaşam suçlarına karşı devam eden bir savaşla karşı karşıya ve son yıllarda bir Sumatra filinin öldürüldüğü 2019’da da dahil olmak üzere birçok fil zehirlenmesi vakası rapor edildi. başı kesilmiş bulundu dişleri kopmuş.

Geçen yıl, bir bebek Sumatra fili öldü kaçak avcılar tarafından kurulan bir tuzağa bagajının yarısını kaybettikten sonra.

Bir ekim işçisi, 22 aylık hamile olan anneyi Perşembe günü keşfetti ve cesedi gömmeden önce numuneleri toplayan yetkililere derhal bildirdi.

Doğal Kaynakları Koruma Ajansı’nın yerel bölümünün başkanı Hartono, “Dişi filin yaklaşık 25 yaşında olduğunu tahmin ettik ve otopsi testi sırasında hamile olduğunu ve doğum yapmaya yakın olduğunu gördük” dedi.

Birçok Endonezyalıyı tek bir isimle anan Hartono, yetkililerin ölüm nedenini belirlemek için hala örnekleri test ettiğini ekledi.

Zehirlendiğinden şüpheleniyorlar çünkü anne fark edildiğinde ağzından köpükler çıkıyordu.

Göre Dünya Yaban Hayatı FonuSumatra filleri, dünyada sadece yaklaşık 2.400-2.800 tanesiyle yok olmanın eşiğinde.

Fil popülasyonu ayrıca, yasadışı vahşi yaşam ticaretinde değerli olan dişleri nedeniyle yaygın kaçak avlanma tehdidi altındadır.

Yaygın ormansızlaşma, kritik olarak nesli tükenmekte olan fillerin doğal yaşam alanlarını azalttı ve onları insanlarla artan bir çatışmaya soktu.

WWF, “Son 25 yılda doğal ova ormanlarının üçte ikisinden fazlası yerle bir edildi ve Sumatra fillerinin yaşam alanlarının yaklaşık yüzde 70’i bir nesilde yok oldu” dedi. dedim.

2013 yılında, WWF Endonezya dedi Zehirlenme veya vurulma, on yıldan kısa bir süre içinde kritik derecede tehlike altındaki 129 Sumatra filinin çoğunu öldürmüştü.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/critically-endangered-sumatran-elephant-unborn-baby-dead-poisoning/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir